• Klub

• 03.09.2018

Dukla byla několikanásobně poškozena rozhodčími

Dukla Praha je po sedmi kolech FORTUNA:LIGY bez bodu. Tým trápí zejména nízká produktivita, mladí hráči potřebují čas, aby fotbalově vyspěli. K tomu se bohužel přidává i několikanásobné poškození Dukly rozhodčími, na které už musíme jako klub reagovat.

Poslední případ je ze 7. kola, kdy hrála Dukla na hřišti Sparty. Ve 43. minutě zahrál Martin Frýdek ve vápně rukou – ze záznamu je patrné, že měl obě paže daleko od těla a udělal pohyb k míči. Rozhodčí Ondřej Pechanec měl odpískat penaltu, tu ale nenařídil ani po konzultaci s videorozhodčím. Dukla byla za stavu 0:0 před koncem prvního poločasu obrána o pokutový kop. Není nám jasné, proč velmi finančně náročná videotechnika není kvalitně využívána. Hlavní rozhodčí zápasu se na záznam mohl podívat, šance ale ani nevyužil a nechal rozhodnutí na videorozhodčím.

Další nesprávné posouzení situace proti Dukle se datuje do 6. kola a zápasu na stadionu Baníku Ostrava. Jak hovoří oficiální komuniké Komise rozhodčích FAČR, ve 43. minutě se rozhodčí Jan Machálek dopustil hrubé chyby, když nepotrestal vražení do brankáře Rady a následně uznal neregulérní branku domácího Diopa. Dukla v té době prohrávala 0:1, neregulérní gól upravil skóre na závěrečných 2:0 pro Baník.

Třetí vážné pochybení jsme zaznamenali ve 4. kole. Ve 2. minutě utkání Příbram – Dukla zahrál hráč Příbrami Rudolf Skácel ve vápně rukou zcela zjevně úmyslně a od těla po střele Patrika Brandnera, měla být nařízena penalta pro Duklu. I tato situace však zůstala bez potrestání.