• 27.06.2020

Dukla bude napravovat říjnový propadák

Dvacátésedmé kolo FORTUNA:NÁRODNÍ ligy přinese souboj aktuálně třetího týmu tabulky s osmým. Do pražských Dejvic přijíždí MFK Chrudim. Oba kluby dělí v tabulce rozdíl čtrnácti bodů. Zdání klame, sílu soupeře s ohledem na poslední vzájemné střetnutí nelze podceňovat. Na chrudimském stadionu Za Vodojemem totiž Dukla loni v říjnu překvapivě kapitulovala.

Dejvičtí hráči byli před 35 týdny v trochu odlišné pozici. Ve stíhací jízdě o první příčku měla plnit roli favorita. Na východ Čech navíc zajížděla v situaci, kdy domácí měli za sebou sérii pěti utkání v řadě bez jediného bodu. Dukla sice už po půl hodině hry vedla 2:0, kdy se trefili Kozma s Kovaľem. Jenže pak přišla nešťastná situace v pokutovém území Matúše Hrušky a domácí vykřesali naději na obrat úspěšně proměněnou penaltou z kopačky Sulíka. Chrudim začala nepříjemně kousat a ve druhém poločase čím dál častěji motala hlavu dejvické obraně. Vyrovnání stavu přišlo v 78. minutě po výstavní trefě Rybičky. Poslední hřebíček do rakve nadějí na body zabil zasekávačkou minutu před koncem základní hrací doby Milan Ujec. Dukla tak v říjnu překvapivě padla, Chrudim se naopak po pětizápasovém půstu restartovala.

Sobotní soupeři hráli naposledy ve středu domácí utkání s FK Ústí nad Labem (3:3), kdy ještě v 84. minutě vedli 3:2. Naději na tři body jim o minutu později vzala úspěšně proměněná penalta. Zápas tak skončil plichtou. Naproti Dukla se nyní nachází v rozpoložení tří vítězných zápasů za sebou. Hořkost porážky naposledy okusili hráči 13. června, kdy prohráli s Ústím 3:2.

Poslední zápas odehráli na Julisce s posledními Vítkovicemi a po zásluze zvítězili 4:0. Jednou brankou se pod výhru podepsal i nejlepší střelec Dukly Lukáš Holík, který tak i nadále udržuje kontakt s nejlepšími střelci FN ligy. Na aktuálně nejlepšího kanonýra Stanislava Klobásu z Jihlavy ztrácí dvě branky.

Dejvická obrana v čele s brankářem Radou si bude muset dávat pozor na chrudimského Petra Rybičku, který se v sezoně trefil už sedmkrát. Po karetním trestu se navíc do hry vrátí útočník Daniel Vašulín. Dukla se pak ve vzájemném utkání bude muset obejít bez Martina Chlumeckého, který v zápase s Vítkovicemi obdržel už osmou žlutou kartu v sezoně.

S ohledem na postavení v tabulce bude Dukla obzvlášť doma platit za papírového favorita. Říjnové utkání je ale připomínkou, že ani dobře rozehrané utkání nemusí dopadnout ve prospěch pražského týmu.