• Preview k zápasu

• 29.09.2016

Dukla bude hrát s Mladou Boleslaví

Po dvou domácích výhrách vyjíždí Dukla za hranice Prahy do nedaleké Mladé Boleslavi. S druhým týmem tabulky se utká v rámci devátého kola ePojisteni.cz ligy v sobotu 1. října od 15,30 hodin.

Jak už tomu bylo u většiny týmů první ligy, ani Mladé Boleslavi se nevyhnula změna trenéra. Trenér Jarolím odešel vést národní mužstvo a na jeho místo se postavil Leoš Kalvoda.

V městě automobilů mají za sebou opravdu hodně změn i v hráčském kádru. Ještě v létě opustili tým Čermák, Sčuk či Baroš. Místo nich mužstvo posílil Keresteš, Valenta či útočně laděný Australan Golgol Mebrahtu, který svou úlohu plní svědomitě, neboť se od svého příchodu trefil v každém zápase, vyjma utkání s Hradcem. Právě tento zápas byl nešťastný pro Jakuba Radu, který si přetrhl zkřížený vaz v koleni. V závěru přestupního období tak do klubu zamířil Petr Mareš z Hradce a Marek Matějovský ze Sparty.

Mladá Boleslav se stejně jako v předchozích letech bila o základní skupinu Evropské ligy. Bohužel ani letos z boje nevyšla jako vítěz a její cesta Evropou skončila hned ve 3. předkole, kde narazila na makedonský klub Škendija Tetovo.

V ligové soutěži se Středočechům daří. Za osm kol zaváhali pouze dvakrát. Poprvé při domácí premiéře nového kouče Leoše Kalvody, pod jehož vedením tým prohrál utkání s nováčkem z Karviné 1:2. Body pak Boleslav ztratila už jen na Spartě, kde odehrála velmi dobrý zápas, který skončil remízou 2:2.

Poslední skalp si odvezla z Jablonce, kde díky brankám Mebrahta a Přikryla zvítězila 2:1. S devatenácti body tak okupuje druhou příčku. Bodově ji konkuruje pouze třetí Plzeň. Čtvrtá Sparta na ni ztrácí 3 body.

Z pohledu statistik, jsou poslední dvě sezony mezi naším týmem a týmem z Boleslavi vyrovnané. Předminulou sezonu jsme Mladou Boleslav o body oloupili na jejich hřišti, což nám za půl roku oplatili na Julisce. Minulou sezonu jsme se dvakrát rozešli smírně a o body se dělili.

Jak dopadne v pořadí 11. ligové střetnutí uvidíme v sobotu 1. října od 15,30 hodin na hřišti Adidas Areny v Mladé Boleslavi.