• Klub

• 23.10.2018

Dukla Praha – Real Madrid CF

Dnes večer se Viktoria Plzeň utká s Realem Madrid, zápas budou napjatě sledovat asi všichni čeští fotbaloví fanoušci. Připomeňme si proto, že i Dukla se ve své vzdálenější historii se slavným Realem střetla. Bylo to v Poháru mistrů evropských zemí v roce 1964.

První utkání této soutěže se uskutečnilo 18. listopadu 1964 na stadionu soupeře a skončilo vítězstvím domácích 4:0 (2:0). Branky vítězů vstřelili Amancio (3x) a Grosso (1x).

Odvetné utkání se uskutečnilo 2. prosince 1964 v Praze na stadionu na Strahově, utkání se hrálo na zasněžené travnaté ploše a skončilo smírně 2:2. Sestava Dukly: Kouba – Ivan Novák, Pluskal, Čadek, Ladislav Novák – Masopust, Geleta – Vacenovský, M. Dvořák, Nedorost, Jelínek; trenér Jaroslav Vejvoda. Sled branek: 15. Fello 0:1, 60. Geleta 1:1, 78. Geleta 2:1, 86. Amancio 2:2. Rohodčí Gorazcniak (Polsko); 45 000 diváků.

Na fotografii kapitáni obou mužstev před utkáním (nalevo Ladislav Novák, uprostřed hlavní rozhodčí Gorazcniak a napravo Gento, kapitán Realu).