• WU19

• 07.08.2020

Dorostenky přivítaly na soustředění mladší dorost Postupic

K prvnímu přípravnému utkání nastoupily dorostenky na soustředění v Chotýšanech proti mladším dorostencům Postupic. Utkání rozhodli hosté v druhém poločase na konečných 1:6.

V rámci soustředění odehrály dorostenky utkání proti Sokolu Postupice U17. První měření sil bylo sice výsledkově rozdílné, ovšem na hřišti to vypadalo úplně jinak. Přečtěte si rozhovor s trenérem Jakubem Kowolowskim.
"Utkání se hrálo ve vysokém tempu. Pochopitelně pro nás byli kluci rychlostně, silově, celkově fyzicky těžkým soupeřem, musím však říci, že nás to donutilo hodně zrychlit hru a drželi jsme vysoké tempo. Děvčata měla po několika náročných dnech, ale zápas zvládly obě sestavy na sto procent. První poločas skončil nerozhodně a působí vyrovnaně, pravdou však je, že jsme v něm spíše byli tím, kdo se bál hrát. Cítil jsem, že je na hřišti u některých hráček napětí z prvního utkání, a chtělo to trpělivost i z naší strany. Chyběl nám pohyb a lehkost na míči, také jsme nebyli tolik důrazní," řekl k prvnímu poločasu trenér.

"Vstup do druhé poloviny byl dravý a agresivní, kluky jsme zaskočili aktivní hrou a na 20 minut jsme se stali dominantní. Kombinačně a herně jsme však byli lepší po celé utkání. Pokud jsme zpřesnili a vytvořili si naším pohybem kvalitní nabídku, dokázali jsme využívat meziprostorů mezi řadami a rychle se dostávali do kolma. Jsme v začátcích a věřím, že četnost těchto akcí a rychlé změny těžiště hry ještě zvýšíme. Holkám smekám, jejich přístup byl skvělý. Posouváme se nyní do další části přípravy," dokončil povídání Jakub Kowolowski