• Preview k zápasu

• 15.04.2022

Další zastávka Prostějov. Dukla chce přidat třetí výhru v řadě

Přesně po týdnu nás čeká další venkovní zápas. Minulou sobotu jsme vyhráli v Příbrami, teď budeme chtít formu potvrdit na hřišti Prostějova. Utkání 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY tam má výkop v 17:00.

„Čeká nás další zajímavý zápas s těžkým soupeřem. Prostějov má ve svém středu zkušené hráče a bude zase záležet na nás, jak se s tím popasujeme. Věřím, že nám teď dvě předchozí výhry pomohou,“ řekl Vít Vrtělka, asistent trenéra Dukly.

Kromě již zmíněného duelu v Příbrami zvítězila Dukla i ve středečním vloženém kole  doma nad Žižkovem 3:1 a poprvé od srpna tak vyhrála v soutěži dva zápasy v řadě. Na jaře máme zatím bilanci dvou remíz, dvou porážek a tří výher.

Zlepšenou formou jsme se dostali na dostřel vrchní polovině tabulky. Aktuálně jsme na sedmém místě, ale na třetí příčku, které zaručuje postup do baráže, ztrácíme jen čtyři body. Prostějov je devátý.

Proti týmu z Hané budeme chtít také zlepšit vzájemnou bilanci – v loňské sezoně jsme s Prostějovem uhráli za dva zápasy jen bod a nevstřelili ani jeden gól. A nelichotivou šňůru jsme natáhli i na podzim, kdy  Prostějov vyhrál na Julisce 1:0.

„Věřím, že podáme takový výkon, který nám dá šanci bodovat. Máme teď hodně náročný program, dostane se na většinu kluků z kádru. Ještě uvidíme, v jakém složení na Moravu vycestujeme,“ řekl Vrtělka po pátečním tréninku.

Prostějov se po zimě zatím trápí. Na jaře vyhrál jen jeden zápas (doma proti Vlašimi), dalších pět prohrál a bral bod za remízu s Vyškovem. Svoji roli jistě sehrály i odchody klíčových hráčů brankáře Muchy a útočníka Žáka, kteří zamířili do prvoligových Teplic.

Pokud bychom v sobotu dokázali uspět, byli bychom zpátky ve hře o barážové příčky. Ještě nás ale čekají těžké zápasy s Varnsdorfem, béčkem Sparty i Zbrojovkou Brno, tedy našimi konkurenty ve vrchní polovině tabulky.

„Budu se opakovat, ale druhá liga je hodně vyrovnaná. Zápasů do konce je ještě relativně dost, každý bod se počítá. Jdeme postupně. Teď jsme dokázali dvakrát za sebou vyhrát a pokusíme se na to navázat i v Prostějově,“ doplnil Vrtělka.

Poslední zápasy obou týmů

SFC Opava - SK Prostějov 2:1 (1:1)

Branky: 32. Helešic, 81. Janoščín – 11. Omale. ŽK: Rychlý – Omale, Bartolomeu, Zukal. Rozhodčí: Opočenský – Hurych, Černoevič. Střely na bránu: 8:3. Střely mimo: 9:1. Rohy: 9:8. Držení míče (v procentech): 53:47.

Sestava Prostějova: Bárta – Stříž (46. Amobi), Zukal, Schaffartzik, Zapletal – Hönig (85. Bialek), Omale, Kopřiva (68. Jiráček), Urbanec – Koudelka, Bartolomeu.

FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 3:1 (2:1)

Branky: 35. Kovernikov, 38. Kozel, 60. Souček (pen.) – 29. Batioja. ŽK: Kovernikov, Peterka, Ruml – Sixta, Kopičár, Řezáč. Rozhodčí: Švagr – Mikeska, Žurovec. Střely na bránu: 6:4. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:7. Držení míče (v procentech): 52:48.

Sestava Dukly: Rada – Ruml, Piroch, Kulhánek, Kovernikov – Souček (77. Cienciala), Peterka, Kozel (73. Habovda), Šebrle (73. Hrubeš) – Bin (87. Matoušek), Červenka (87. Pázler).