• B-tým zápasy

• 27.09.2022

V derby s Bohemians si vedl lépe náš B-tým

V osmém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině hosty z rezervního týmu Bohemians Praha 1905. Hosté v minulém kole doma deklasovali kvalitní tým Jiskry Domažlice 5:0, a se 13 body byli v tabulce na 4. místě. Dukla v minulém kole prohrála na hřišti Slavie Karlovy Vary 0:3 a patřila jí 8. příčka v tabulce. Obě mužstva nastoupila do zápasu s posilami ze širšího kádru „A“ týmů. V Dukle to byli Q. Adediran, D. Kozel, který se rozehrával po nemoci, dále J. Hodek a F. Matoušek. V týmu Bohemky to byli hlavně zkušení J. Morávek a D. Bartek. Ve velmi kvalitním, fotbalově oboustranně ofenzivním a fair vedeném zápase diváci viděli řadu pěkných fotbalových akcí a momentů na obou stranách. Dukla byla efektivnější v zakončení a kvalitnější hrou zejména v obou pokutových územích rozhodla o zaslouženém vítězství, když jí gólově vyšly zejména úvodní pasáže obou poločasů. Nejprve v první čtvrthodině Q. Adediran dvěmi góly dostal Duklu do zaslouženého vedení, které hosté dvě minuty před poločasovou přestávkou zaslouženě snížili na rozdíl jedné branky. V začátku druhé půle Dukla opět přidala a zahrávala pokutový kop (neproměněný) a pak přidala třetí gól po tlaku a závaru na malém vápně hostí. Po té oboustranně si obě mužstva vytvořila několik střeleckých příležitostí, které ale buď dobrými zákroky obou brankářů anebo obranných řad zůstaly nevyužity.