PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott
    FANSHOP

Dukla na křtu v Ypsilonce

18. 2. 2020 | Redakce

Dukla na křtu v Ypsilonce

Zástupci mládeže Dukly, hráči, trenéři a mnoho vzácných hostů z uměleckého světa se zúčastnilo křtu nové knihy spisovatelky Zuzany Maléřové Houslový klíč v divadle Ypsilon. Autorka dlouhodobě spolupracuje s mládežnickými týmy našeho klubu, z jejich spolupráce již vzešla kniha Příběhy z tribuny či čtecí kalendáře Celá Dukla čte a píše nebo Celá Dukla jedna báseň.

Osudy a zážitky spojené s lidmi v dukelských barvách se staly součástí i autorčiných dalších knih - Kdy se dotknout dospělosti či titulu O květině. V čerstvé novince vydané Nakladatelstvím Čas se můžete začíst do kapitol Zvláštní tribuna, Fotbaloví básníci, Zázraky a kouzla, Valašské soustředění , Polibek vyslaný do sítě, Vytrvalá víra a další, ve kterých se ocitnete na jednom trávníku s hráči a trenéry z Julisky a prožijete silné společné chvíle. Takové byly i na samotném křtu, kde kmotry byli trenér Antonín Barák a herec Dejvického divadla Pavel Šimčík. Zuzana Maléřová si přála za kmotry největšího českého trenéra a největšího českého herce, což se jí podařilo, protože oba měří přes dva metry. Účinkovaly vzácné dámy hereckého světa Naďa Konvalinková, Libuše Švormová, Marie Drahokoupilová, Vlasta Peterková, Carmen Mayerová, Ludmila Molínová a další. Hráli herci a muzikanti z Ypsilonky Petr Vršek, Jan Jiráň, Dominik Renč, zpívala Alžběta Bohdanová. A mezi hvězdnými účinkujícími roztleskali publikum i tři osmnáctiletí hráči Dukly Jakub Štefan, Matěj Kleček a Ondřej Noll, kteří všechny přítomné naučili refrén hymny Sláva Dukly věhlasná, jejíž text v knize Houslový klíč nemůže chybět. A pak už si ji s úsměvem na tváři celý sál sborově zazpíval. 

Součástí křtu bylo i předání 150 knih NF Rozum a cit, který pomáhá pěstounským rodinám. Akce knihy pro pěstouny se zúčastnily téměř tři desítky dobrých lidí našeho klubu, za což jim byl vysloven velký dík i z úst patronky fondu, Nadi Konvalinkové, která sama v dětství poznala na vlastní kůži, co to znamená ocitnout se bez rodinného zázemí v dětském domově. "Díky vám můžeme dát pěstounům vedle praktických rad a pomoci v nouzi dárek v podobě této krásné knihy, jen tak, pro radost. Věřte, že si to zaslouží," řekla při svém poděkování. Oba vysocí pánové pak pozvedli symbolicky knihu k výšinám, aby se jí dobře letělo ke čtenářům a taky aby na ni "lépe viděla" herečka Táňa Fischerová, která si svou kapitolu již nemůže přečíst, protože tato příznivkyně Dukly v čase vánočním zemřela. A pak už knihy, s výtvarnou podobou obálky Jeronýma Bohdana, odchovance Dukly, dnes hrajícího a studujícího v Dánsku, putovaly k prvním čtenářům.

 

Fotogalerie


Partneři klubu