PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma
    FANSHOP

Napravíme s Ústím zaváhání z minulého kola?

17. 9. 2019 | Redakce

Napravíme s Ústím zaváhání z minulého kola?

Po reprezentační pauze se Dukla opět představí na domácím hřišti. Na Julisce přivítá celek z Ústí nad Labem, který v letošní sezóně rozhodně není spokojen se svými výsledky. Dukla navíc doma třikrát v řadě neprohrála!

Už na předsezónní tiskové konferenci se vedení ústeckého klubu vyjádřilo, že by rádi navázali na výsledky z loňské sezóny a atakovali nejvyšší příčky. Minulý ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se Ústí vydařil. Svěřenci trenéra Křečka obsadili 5. místo se čtyřbodovou ztrátou na čtvrtý Hradec Králové a osmibodovou ztrátou na třetí Brno. Zajímavostí je, že ústečtí měli velmi vyrovnané skóre. Rozdíl mezi počtem vstřelených a obdržených gólů byl pouze 5 branek (skóre 44:39).

V letošním ročníku FN:L je Arma na 7. místě a na vedoucí Pardubice už ztrácí osm bodů. Trenér Aleš Křeček po pátém kole uvedl, že vstup do sezóny nebyl dobrý. Po pátém kole měla Arma na kontě jedinou výhru nad Prostějovem a celkem 5 bodů. „Možná souhra nám vázne kvůli tomu, že jsou tam noví hráči, ale to není výmluva. Toto musíme zvládnout, a když to nejde fotbalově, ale my jsme fotbalový tým a snažíme se hrát a nějak se ofenzivně prezentovat, tak to musíme urvat na něco jiného. Výsledek je důležitý, my v tom v pátek propadli a kvůli tomuto zápasu nemůžeme říct, že bychom vstoupili do této sezóny dobře. Musíme udělat maximum pro to, abychom bodovali a byli úspěšní, protože už musíme. V pátek jsme body ztratili a s tím jsme nepočítali,“ komentoval prohru s Pardubicemi trenér Křeček.

V dalších třech kolech už byli ústečtí bodově úspěšnější. Tři body si do tabulky připsali po výhře nad Vlašimí a Varnsdorfem. Ovšem v posledním zápase vybojovala Arma na domácím hřišti pouze bod, když se Sokolovem zremizovala 2:2. „Hodnocení zápasu není pozitivní. Chtěli jsme po dvou výhrách venku udělat tečku a navázat na výsledky, poskočit v tabulce. Bohužel druhou polovinu prvního poločasu jsme odehráli špatně, nepřesně, nedůrazně, soupeř nás uprostřed přetlačil v kombinaci i souboji. O gól jsme si koledovali a nakonec jsme inkasovali. Bylo to vyústění naší špatné hry. Zápas ovlivnilo střídání Matyáše Písačky, kterému vypadlo rameno,“ zhodnotil zápas Aleš Křeček.

Také v Mol Cupu se Ústí nedaří. Zápas s Domažlicemi dospěl až do penaltového rozstřelu, ve kterém byly šťastnější domácí Domažlice, a Arma tak v poháru končí už po druhém kole. „My zahodili v Domažlicích obrovský počet brankových příležitostí k tomu, abychom zápas výsledkově zvládli. Bohužel jsme v koncovce vyhořeli,“ uvedl trenér Army.

Dukla se po sobotní prohře v Pardubicích propadla až na 4. místo a na lídra z Pardubic ztrácí 5 bodů. Jinak se ale Pražanům spíše daří. V uplynulých kolech vybojovali důležité body s Brnem a Hradcem Králové. Dejvický celek navíc doma od prohry s Třincem získal vždy plný počet bodů.

S celkem z Ústí nad Labem se Dukla letos utkala v přípravném zápase na konci června. Zápas skončil remízou 2:2, když za Duklu skórovali Douděra a Kovaľ, z Army se prosadili Miskovič a Matějka, který srovnal až v nastavení.

Přijďte podpořit Duklu!

 

Fotogalerie


Partneři klubu