PORTRÉTY Z JULISKYDominik Preisler
    FANSHOP

Roman Skuhravý: Na hráčích je vidět, že mají velkou motivaci

10. 9. 2019 | Redakce

Roman Skuhravý: Na hráčích je vidět, že mají velkou motivaci

Má Dukla ambice na postup a jak je trenér Roman Skuhravý spokojen s předváděnou hrou? O tom jsme si povídali po pátečním přátelském utkání s Příbramí.

Na předsezónní tiskové konferenci jste říkal, že zhodnotit postupové ambice můžete až po 5 kolech, nyní už máme za sebou 7. kolo. Máme tedy postupové ambice?

Předně jsem rád, že se ukazuje, že tvorba nového kádru byla jediná správná cesta. Já si vážím nejvíce toho, jakým způsobem mužstvo pracuje v propojení s mladými hráči z B týmu. To je pro mě signál, že Dukla bude jednou zajímavé mužstvo. Co se týče ambicí na postup, tak ty jsou vždycky, protože my chceme hrát první ligu, ale já vždy říkám, že cesta za postupem musí být silná. To znamená, že tam nepůjdeme s kádrem, který nebude ještě na ligu připravený. Myslím si, že všech 7 zápasů, i když jsme 2 výsledkově nezvládli, jsme měli herní převahu a jsem velice rád, že ta herní tvář, kterou chceme, je na hřišti vidět. Takže ano, v tuto chvíli jsme mezi týmy, které budou bojovat o postup.

Fanoušci na sociálních sítích píší, že je hra oproti jaru zase baví. My jsme aktuálně na druhém místě, jste tedy spokojen?

Absolutně nevidím rozdíl mezi záměrem, jaký fotbal jsme chtěli hrát na jaře a teď, protože i na jaře jsme dominovali proti daleko silnějším týmům, než jsme v tu chvíli byli my. Tvrdím, že pokud hráči cítí výzvu, chtějí na sobě tvrdě pracovat, mají motivaci, tak nemají problém s absorbováním jakýchkoliv nových informací. Co se týče způsobu hry, zopakuji, co jsem říkal na začátku. Dukla ví, co dělá, i se vším, co to obnáší. Neodborné komentáře některých lidí, hraničící s haněním, plynou často z nevědomosti. Jsem přesvědčený, že já, realizační tým i lidi z vedení jsme vždy věděli, že je to nezbytný krok k tomu, abychom mohli znovu nastartovat Duklu se vším všudy. Beru to jako logické vyústění toho, co jsme započali minulou sezónu.

V pátek nám v Příbrami chyběli Pablo González, který už byl v Olomouci a dále reprezentanti Douděra, Souček a Krunert. Máte radost, že z druholigového týmu máme 3 kluky v mládežnických reprezentacích? 

Obrovskou radost. A mám i obrovskou radost, že o naše hráče je zájem a takhle to bude. Když hráč přeroste Duklu a bude mít zájem odejít, tak prostě půjde a my musíme říct "B", to znamená, že máme za něho připraveného jiného hráče. To je největší motivace pro všechny mladé hráče v Dukle. My chceme tvořit zajímavé hráče a hráče hladové po úspěchu. Pro nás je největší odměna, že máme v U21 a U20 reprezentanty.

V sobotu se utkáme s Pardubicemi v přímém souboji o první místo. Budete kluky nějak extra motivovat?

Nebudu je vůbec motivovat. Pro nás je možnost hrát o první místo v osmém kole motivace sama o sobě a každý z hráč má ještě vlastní motivaci. Může to být to, že se chce dostat do lepšího týmu, že chce vydělávat více peněz, nebo že chce sportovní úspěch. Zkrátka my motivaci máme a máme ji obrovskou a na hráčích to bylo vidět ve všech zápasech včetně toho pátečního.

 

Fotogalerie


Partneři klubu