Víkend zakončíme v Ďolíčku

30. 11. 2018 | Redakce

Víkend zakončíme v Ďolíčku

Tuto neděli odpoledne nás na svém hřišti v Ďolíčku přivítají vršovičtí Bohemians. Malé pražské derby začne v 15.00. Duklu už čekají do konce podzimní části pouze tři zápasy, přijďte nás tedy podpořit i do Vršovic!

Bohemians budou zápasem slavit 70. narozeniny své významné osobnosti Antonína Panenky, je tedy jisté, že se budou chtít před zaplněným Ďolíčkem vytáhnout. Nyní jsou na 10. místě tabulky a mají 17 bodů, jen o tři více než Dukla – rozestupy v tabulce jsou velmi malé, a ačkoliv jsme nyní předposlední, případným vítězstvím bychom se na našeho nedělního soupeře bodově dotáhli. V této sezoně předvádějí klokani poměrně nevyrovnané výkony a jsou těžko předvídatelným soupeřem. V posledních pěti zápasech se jim příliš nedařilo – získali pouze dva body za remízy s Plzní a Příbramí.

Dukla v minulém zápase zvítězila 1:0 nad Teplicemi, nebylo to vůbec snadné utkání. Díky němu se ale posunula z posledního na 15. místo a má už 14 bodů, což nám výrazně zlepšilo náladu. Rádi bychom na vítězství navázali a utekli ze sestupových vod. V Ďolíčku má ale soupeř obvykle velmi těžkou pozici. Naším nejlepším střelcem je čtyřgólový Ivan Schranz, v posledním zápase se trefil Uroš Djuranovič, který má na kontě tři góly. "Těším se na atmosféru v Ďolíčku. Čeká nás soupeř, kterému vyhovuje brejkový způsob hry a přechod do útočné fáze přes Júsufa a klíčového hráče v založení Martina Haška, na to se chceme připravit. Máme další příležitost získat důležité body, a tak by měla vypadat naše koncentrace a odhodlanost. Moc si přeji dobrou hru,“ řekl z blížícímu se zápasu Roman Skuhravý.

Historické statistiky jsou o trochu příznivější pro Bohemians. Ze 13 vzájemných zápasů jich klokani vyhráli 5, Dukla 4, remízou skončily také 4. Poslední dva zápasy vyhráli Bohemians. Gólové skóre je 15:13 ve prospěch Dukly.

Nedělní zápas bude řídit jako hlavní rozhodčí Mgr. Jan Jílek s asistenty Petrem Kotalíkem a Jiřím Pečenkou, čtvrtým rozhodčím bude Pavel Rejžek. Jako delegáti jsou nominováni Mgr. Ivo Chytil a Mgr. Milan Ondo.

Poslední utkání soupeře

Bohemians 1905 - 1. FK Příbram 2:2 (1:0)

Branky: 24. Nečas (Júsuf), 90.+2. Krch (Schumacher) - 64. Keita, 84. Voltr.

Bohemians 1905: Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Schumacher - Hašek F., Švec (76. Mašek), Hašek M., Bartek (68. Vodháněl) - Júsuf, Nečas (68. Záviška). 

1. FK Příbram: Kočí - Nový, Kodr, Tregler, Antwi - Soldát, Květ (60. Keita) - Rezek, Katidis (46. Průcha), Voltr (82. Nitrianský) - Fantiš.

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - Bohemians 1905 0:1 (0:1)

Branka: 25. vlastní Chlumecký (Mašek).

FK Dukla Praha: Rada - Miloševič, Chlumecký, Bezpalec, Podaný - Tetour (76. Brandner), Holík, Bilovský - Douděra (76. Holenda), Schranz, Štursa (63. Djuranovič). 

Bohemians 1905: Valeš - Dostál, Krch, Bederka, Bartek - Reiter (67. Vodháněl), Švec, Filip Hašek, Vaníček (85. Záviška) - Mašek, Juliš (55. Júsuf).

 

Fotogalerie


Partneři klubu