Matúš Hruška: Jsem rád za každou šanci v bráně

29. 1. 2018 | Redakce

Matúš Hruška: Jsem rád za každou šanci v bráně

Z dosavadních šesti zápasů Dukly v zimní přípravě kompletně odchytal tři, v jednom nastoupil po poločase. Třiadvacetiletý brankář Matúš Hruška se během ostré sezony do branky moc často nedostane, v právě probíhajícím ročníku ho do ní dokonce Filip Rada nepustil ani jednou. V zimní přípravě ale jeho vytížení roste a mladý brankář doufá, že se začne více prosazovat i v soutěžních zápasech.

Matúši, v zimní přípravě jsi v zápasech dost vytěžovaný, máš z toho radost?
Je to super, když můžu odchytat celý zápas nebo se i prostřídat. To se mi v sezoně moc nestane, jasná jednička je u nás Filip Rada, který má cenné zkušenosti. Proto si to užívám, jsem rád za každou šanci.

Co říkáš na naše výsledky z lednových přátelských zápasů?
Do každého zápasu si jdeme něco vyzkoušet, ověřit si, jestli se to podaří tak, jak má, testovat na sezonu. Přicházejí prohry i výhry, ale výsledky nejsou v této fázi až tak důležité.

Který z přípravných zápasů sis nejvíc užil?
Určitě nejlepší byl zápas v Lipsku, tam jsem po poločase vystřídal Filipa. Byl to pro mě ohromný zážitek, stejně tak jako pro všechny kluky od nás. Krásný velký stadion, atraktivní soupeř. Je jedině dobře, že si něco takového můžeme vyzkoušet.

Myslíš, že v jarní části budeš mít větší šanci dostat se do brány?
Příprava je od toho, aby si trenéři vyzkoušeli různé varianty. Co bude v sezoně, to už nechám na nich. O tom, jak to bude vypadat, až se zase rozjede HET liga, jsme se ještě nebavili. Máme před sebou soustředění, tam si k tomu asi něco řekneme.

V úterý odlétáte na soustředění do Turecka, na co se nejvíc těšíš?
Těším se na Turecko jako vždy, hlavně na to, že se konečně trochu ohřejeme. Doufám, že tam bude příjemné jarní počasí a sluníčko. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu