• Juniorka - zápasy

• 07.08.2012

Z Jihlavy bez vítězství

Z utkání v Jihlavě si veze naše juniorka prohru 0:2. "Toto utkání jsme určitě neměli prohrát," řekl po utkání trenér Jaroslav Peřina.

FC Vysočina Jihlava – FK Dukla Praha – 2:0 (0:0)

Branky: 79´ Urbánek , 88´ Vodáček.  ŽK: 19´ Filip, 32´ Zeman, 40´ Cipruš, 56´ Koudelka – 33´ Juroška,  82´ Milec. Rozhodčí: Drábek, Marek, Ságl.

Sestava Dukla:  Tetour – Juroška, Jeřábek, Hrazdíra, Hanousek - Micka (59´ Milec), Ouedraogo, Farkaš (77´ Pařík) – Svoboda, Kotlík (66´ Pták), Čapek (71´ Podkul).

Sestava Jihlava: Rožník – Kryštůfek, Štancl (46´ Koudelka), Šandera, Filip, Vacek, Kavka (77´ Vodáček), Cipruš (56´ Vokoun), Přibyl (46´ Urbánek), Sodomka (61´ Šuta), Zeman.

Do utkání lépe vstoupila Dukla. Po závaru v pokutovém území se do šance dostal Ouedraogo, jeho střela však byla zblokována domácí obranou. Další minuty patřily domácí Jihlavě. Nejprve zahrozila střelou z pravé strany, Tetour byl však na místě. Poté následoval rohový kop, kdy Ouedraoga přehlavičkoval jihlavský hráč, který nastřelil tyč a následná dorážka mířila vedle.

Dukla odpověděla slibnou šancí, kdy Micka prostrčil míč za obranu Čapkovi, jeho zakončení však bylo bez razance.  Další šance přišla ve 20. minutě, kdy po standardní situaci Čapek nastřelil břevno a dorážející Kotlík přestřelil. Stejně nevyužitá zůstala šance Hanouska, jeho střela skončila na hlavě jihlavské obrany. Zbytek poločasu domácí kontrolovali hru, ale do žádné větší akce se nedostali.

Ve druhém poločase se do šance dostal Svoboda, který utekl po pravé straně, přihrál pod sebe nabíhajícímu Čapkovi. Ten z malého vápna míč do branky neprotlačil. Další minuty Dukla ovládala hru a lépe kombinovala. V 78. minutě však po chybě při rozehrávce z autu následoval rychlý protiútok z pravé strany. Po centru na vzdálenější tyč pálil Urbánek z voleje – Jihlava – Dukla 1:0.

Po gólu Dukla otevřela hru, aby se pokusila zvrátit výsledek, ale v 88. minutě opět inkasovala po akci domácích z levé strany, kdy Vodáček přetlačil bránícího hráče a prostřelil Tetoura – 2:0.

Hodnocení trenéra Jaroslava Peřiny: "První poločas byl velmi vyrovnaný, se dvěma šancemi na obou stranách. Nebyl jsem však spokojen s naším herním projevem. To se změnilo v druhém poločase, kdy jsme již byli lepším týmem. Vytvořili jsme si dvě velké šance, ale nebylo nám přáno se trefit. Bohužel jsme udělali jednu chybu a byli jsme za ni potrestáni. Toto utkání jsme určitě neměli prohrát."