FANSHOP

​Mario Holek o rekonvalescenci: V Dukle jsou tréninky náročné

21. 9. 2017 | Redakce

​Mario Holek o rekonvalescenci: V Dukle jsou tréninky náročné

Do Dukly přišel v úplném závěru přestupového období, dává se dohromady po operaci třísel a věří, že již brzy bude schopen týmu pomoct. Mario Holek v rozhovoru mluví o svém zotavování a o náročnosti tréninků kondičního trenéra Lukáše Stránského.

Mario, v Dukle už jsi dva týdny. Proč ses v přestupovém období rozhodl právě pro nás?
Přišla nabídka, kterou jsem akceptoval. Sparta mi oznámila, že se mnou nepočítá, já jsem měl zdravotní problémy, které jsem chtěl radikálně vyřešit, takže jsem se rozhodl pro operaci třísel. Dukla projevila zájem a nabídla, že bych se tu mohl dostat do formy. V Dukle se mi věnují, mám zde dobré podmínky, abych se dal dohromady. Dukla může pomoci mně a já zase jí, jsem tu spokojený a doufám, že to bude trvat i dál.

Přišel jsi do týmu, který se na začátku sezony trápil, první dva zápasy jsme prohráli a obraně se moc nedařilo. Říkal sis, že tě tady čeká hodně práce?
Duklu jsem sledoval, úplný začátek se nevyvedl, ale další zápasy v lize byly výsledkově dobré, tým se herně zvedá. Škoda té prohry v Jihlavě, mít o tři body víc, jsme na špičce tabulky, protože liga je hrozně vyrovnaná – jeden zápas se nepodaří a jste dole, jeden ano a jste nahoře. Věřím, že poslední ligové výsledky Duklu nakopnou a že se bude držet v popředí.

Nakonec tě tedy ještě čeká tvrdý boj o sestavu?
S tím jsem přišel, nic není zadarmo a na jméno se dnes nehraje. Musím přesvědčit trenéra, že na to mám a že budu platný na hřišti.

Je pro hráče velký rozdíl, když přijde ze Sparty do Dukly, kde není až takový tlak?
Tlak je všude, jinak by to bylo špatně. Každý chce vyhrávat a podat na hřišti co nejlepší výkon. Ale je to tu určitě příjemnější, působí to na mě mnohem klidněji. Jsem tady moc spokojený.

Jak daleko nebo blízko je tvůj návrat na hřiště?
Kondiční trenér musí dát nejdříve posvěcení. Trénuji s Lukášem Stránským, už se připojuji k týmu. Teď se hraje v Olomouci, pak doma se Spartou a pak bude reprezentační pauza. Myslím, že během ní už bych si mohl zahrát nějaký přátelský zápas, jestli půjde všechno podle plánu.

Trenér Jaroslav Hynek nedávno prohlásil, že po jednom tréninku jsi skoro nemohl chodit, je zde příprava hodně tvrdá?
Tréninky jsou dost náročné, Lukáš Stránský má trochu jiný přístup, než většina kondičních trenérů – je to silovější, člověk na to není zvyklý. Při focení na soupisku se mi dokonce trochu třásly nohy, protože schody na Julisce na tribunu jsem běžel několikrát. Snad ty fotky nebudou rozmazané. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu