FANSHOP

Lukáš Holík: Jihlava není můj oblíbený soupeř

9. 9. 2017 | Redakce

Lukáš Holík: Jihlava není můj oblíbený soupeř

Lukáše Holíka čeká první ostrý zápas v dresu Dukly. Pokud ho trenér nominuje do sestavy, odbyde si premiéru v neděli na hřišti Vysočiny Jihlava.

Smlouvu jsi podepsal 1. září, jak jsi zatím spokojený se svým působením v Dukle?
Zatím jsem hodně spokojený, to, co jsem čekal a proč jsem přišel, se mi jedině potvrdilo. Tréninky jsou výborné, je to hodně o práci s balonem, což jsem potřeboval.

Usnadnila ti reprezentační pauza aklimatizaci?
Myslím, že určitě, i když jsem se připojil až na konci týdne, 1. září v pátek. Odjel jsem hned s týmem na zápas do Německa a přes volný víkend jsem se tu mohl trochu zabydlet, projít si město, seznámit se s lidmi v klubu. Určitě mi to pomohlo.

Jak ses v zápasu proti Norimberku cítil?
Bylo to na mě trochu rychlé, ale v zápase jsem se cítil fyzicky, mentálně i na baloně velice dobře. S klukama nebyl žádný problém, volali jsme si na sebe, přebírali jsme hráče tak, že to bylo všechno v pohodě.

S přestupem souvisí i tvé stěhování do Prahy, líbí se ti velkoměstský život?
V Praze jsem nikdy nebydlel. Na mne je to zatím trochu velké a úplně se tu neumím orientovat, ale mám tu spoustu kamarádů a známých, kteří mi pomáhají, takže je to v pohodě. Zatím bydlím u Štěpána Koreše a hledám si byt, na nějaké inzeráty už jsem odpovídal. Snad se to co nejdřív vyřeší, abych mohl být ve svém, plánujeme také, že přijede přítelkyně a budeme bydlet spolu.

Štěpán Koreš je tvůj bývalý spoluhráč ze Zlína. Konzultoval jsi s ním svůj příchod do Dukly?
Se Štěpánem jsme velcí kámoši. Těšil jsem se, že se potkáme na hřišti, protože si myslím, že nám to spolu jde, bohužel je ale teď zraněný. Věřím, že ho trošku zvednu, aby už zraněný nebyl, a zahrajeme si spolu. Když jsem řešil přestup, byli jsme spolu v každodenním kontaktu. Ptal jsem se ho na spoustu věcí a on byl ve všem vstřícný, pomohl mi, řekl mi, jak to tady chodí, takže jsem nepřišel úplně do neznáma.

Věříš, že budeš v Dukle dostávat víc prostoru než ve Zlíně?
Pokusím se o to. Přišel jsem hlavně proto, že se tu hraje fotbal, který by mi mohl vyhovovat, ve Zlíně takový fotbal nebyl. Jsou tu kvalitní kluci, věřím, že se dokážu prosadit.

V neděli hraje Dukla v Jihlavě, co od zápasu očekáváš?
Mají jeden bod a hrají doma, po reprezentační pauze je to pro ně ideální šance se chytnout. Kvůli tomu budou nebezpeční. Mezi moje oblíbené soupeře Jihlava určitě nepatří.

 

Fotogalerie


Partneři klubu