PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott
    FANSHOP

WU9: Malé fotbalistky pokračují v super hře a výkonech

6. 11. 2016 | Redakce

WU9: Malé fotbalistky pokračují v super hře a výkonech

Dívky z WU9 ukazují, že předchozí úspěchy nejsou náhoda. V týmu jsou dívky již od ročníku 2010, kterým se opět podařilo dát pěkné góly na Minicupu a získat další 4. místo. Starší dívky ročník 2009 a 2008 hrály ve středu a v sobotu mistrovská utkání. Ve středu porazily kluky z Bránika a v sobotu jen těsně prohrály s Hájemi, ale fotbal to byl jedna báseň.

2. listopadu přijeli na Duklu kluci z Bránika. Tedy na Duklu úplně ne, ale na hřiště na Dědině, kde jsme hráli zatím jen jednou a bylo to naše letošní první vítězství. Podzimní počasí se podepsalo na soupiskách obou týmů. Kluci měli velkou marodku a i nám chybělo několik šikovných holek. Malé fotbalistky se ihned ujaly iniciativy, vstřelily první gól a v zápětí přidaly další. Nakonec jsme klukům nastříleli 13 gólů a utkání s přehledem vyhráli.

V sobotu 5. listopadu jsme vyjeli na návštěvu do Hájí. Ošklivé počasí se nakonec změnilo v pěkný slunečný den a velká bitva mohla začít. Velká bitva to byla hned na dvou frontách. Holky opět vstoupily do utkání velice dobře a ujaly se vedení. Tentokráte jsme byli v plné sestavě, kterou jsme rozšířili o méně zkušené hráčky, takže se střídaly hned dvě čtyřky. První čtyřka byla skutečně silná. Holky kombinovaly a zkoušely to i individuelně. Ve druhé čtveřici bojovaly nové holky a popraly se s tím také velmi dobře. Ella skórovala hned 2x. Z první skupiny se po jedné brance trefily Andrianka, Kačka a Anežka, která si trochu spravila náladu po středě, kde hrála výborně, ale gólově se neprosadila. Druhá bitva se odehrávala v hledišti. Fanouškové obou táborů povzbuzovali po celou dobu utkání. Slušné a velmi hlasité fandění bylo známkou toho, že se předvedená hra skutečně líbila. I když jsme utkáni nevyhráli, tak na penalty jsme klukům nedali šanci. Utkání nakonec skončilo 7:5 pro domácí.

V sobotu se také hrál letošní poslední Minicup, který začal hned několika kuriozitami. První byla ta, že nám pořadatelé dokázali napsat cedulku hned na dvě šatny a my tak splašeně běhali mezi přízemím a prvním patrem, než jsme se někde usadili. Druhé překvapení na nás čekalo hned na hřišti, kdy jsme byli požádáni o výpomoc od kluků z Dukly, které zradila větší marodka. Nejdříve se zdálo, že v sobě odvahu najde Emička „Éčko“, ale nakonec se ke klukům přidala Nikitka. Bylo zřejmé, že se jedná již o zkušenou hráčku, protože na hřišti byla hodně vidět a dokonce si přidala do sbírky 2 góly. Zbytek týmu také bojoval moc dobře, mnohem více začínají vnímat prostor hřiště a pomalinku se dostávají z chumlu. Nakonec se trefila i Emička Škorňová a čtyřmi brankami zazářila Lenka, která se stává tahounem těchto mrňavek.

Hodnocení trenéra: „Nejde pochválit každou z holek jednotlivě a to mne moc mrzí. Jsou moc šikovné a dobře se na to dívá. Určitě však potřebujeme doplnit tým o další holky, hlavně ročník 2009 a 2010. Teď tu máme super partu, kde se holky učí nejen od trenérů, ale i od samotných hráček a to jen tak někdo nenabídne. Rádi uvítáme každou novou dívku co má ráda sport. Podívejte se prosím ve svém okolí, třeba vás někdo napadne.“

 

Fotogalerie


Partneři klubu

×
Dnes v 10:15
FK Dukla Praha
FK Ústí nad Labem