• Ženy - žákyně

• 15.09.2015

Žákyně mají za sebou první domácí vystoupení

V prvním domácím utkání jsme v sobotu 12.9.2015 přivítali na hřišti v Nuslích Pardubice. Ve starších žákyních daleko náročnější soupeř, než v kole předchozím. Pro mladší žákyně znamenal tento soupeř opět tvrdý oříšek, holky to bohužel nebudou mít v této sezóně jednoduché.

Od úvodního hvizdu, který zahájil utkání starších žákyň, to vypadalo, že se domácí nenechají zatlačit a budou bojovat o další cenný bod. Bohužel stačilo pár minut a taktovky se jasně ujala pardubická děvčata. Žluté baletky jakoby čekaly, že to půjde samo, ale bohužel. Od malého důrazu, přes nepřesnost přihrávek až po nedostatečnou koncentraci nechaly holky soupeřky projít až k naší brance a skórovat již v 6. minutě z kopačky Anety Gregorové. Naše slabé minuty tím bohužel neskončili, hned v 8. minutě se prosadila Vrabcová a v 9. minutě přidala třetí branku Novotná. Velmi studená sprcha. Holky už do konce poločasu nedovolily soupeřkám skórovat, ale výkon nebyl vůbec optimální. Po poločasové přestávce se obraz hry změnil. Duklačky se snažily o kombinace, přidaly na důrazu a snažily se pracovat na mnoha věcech, které v prvním poločase úplně chyběly. Bohužel velmi slušný výkon v druhé půli nebyl odměněn žádnou brankou, i když příležitostí nebylo málo.

Marie Sůrová, hlavní trenérka WU15: „Od utkání jsem očekávala hodně. Věřila jsem, že jako tým máme na to se s Pardubicemi porvat o body a být jim vyrovnanými soupeřkami. Od prvního hvizdu jsme nezačaly špatně, ale náhle přišla velmi slabá tří minutovka, jako bychom chtěly napodobit naše dorostenky, které podobně inkasovaly v minulém kole. Nedůraz, nepřesnost a nekoncentrovanost a rázem jsme prohrávali 3:0. Naštěstí do konce poločasu holky nedovolily Pardubicím vedení navýšit, ale naše hra byla tragická. Po ruchu v kabině byly vidět na hřišti změny. Oceňuji především snahu o kombinaci, vypracovaly jsme si několik šancí, u kterých chyběla už jen tečka. Samozřejmě, že je plno věcí, které je potřeba zlepšit, ale věřím, že pokud se budeme prezentovat hrou předvedenou v druhém poločase, máme šanci hrát s podobnými soupeřkami vyrovnaná utkání.“

FK Dukla Praha WU15 – SK DFO Pardubice WU15 0:3 (0:3)

Branky: 6. Gregorová, 8. Vrabcová, 9. Novotná

Sestava Dukla Praha:

Makalová – Žilinská, Chaloupková, Zelenková, Kurečajová, Senická, Krůtová, Žočková, Macečková, Králová, Ferková, Teissigová Si., Homolková

Sestava Pardubice:
Beránková - Plivová, Widenská, Betáková, Nosková, Matějková, Fialová, Novotná, Jedličková K., Vrabcová, Gregorová, Krejčíková, Zoreníková, Spilková, Vodvárková

Utkání mladších žákyň nabídlo velmi podobný scénář jako utkání minulé. Soupeřky se do domácích pustily a nedaly jim ani nadechnout. Hned v třetí minutě padla první branka a další na sebe nenechaly čekat. V zápasech je jasně vidět, že naše holky jsou teprve na začátku dlouhé cesty. Dostaly se i do zakončení, ale bohužel jim branka byla malá. Holky sbírají v jednotlivých zápasech cenné zkušenosti, věříme, že se posbíraný um promění alespoň v několik vstřelených branek.

Luboš Vosáhlo, hlavní trenér WU13: „Utkání jsme začali ustrašeně a soupeř se dostal brzy do vedení. Celou první půli jsme hráli v domnění, že to půjde samo a výsledkem bylo nelichotivé skóre 0:9. Za celou první půli jsme neohrozili hostující branku. Po přestávce byl náš výkon o poznání lepší a vypracovali jsme si i příležitost na vstřelení branky. Bohužel jsme nedokázali vstřelit gól, i když před námi byla pouze prázdná brána. Nevyvarovali jsme se hrubých chyb a nelichotivé celkové skóre se zastavilo na výsledku 0:19. Doufám, že hráčky si z každého utkání vezmou nějaké ponaučení a poznání a zlepší přístup k tréninkům. Protože rychlost, agresivita, přístup a pohyb našemu týmu absolutně chybí.“

FK Dukla Praha WU13 – SK DFO Pardubice WU13 0:19 (0:9)

Branky: 3. Koblížková, 4., 6., 19., 52. Kružíková, 5. Širšová, 10., 35., 44., 48., 49., 50., 54. Jeřábková, 16., 23., 28. Hýlová, 33. Borovičková, 43., 59. Chlupáčová

Vosáhlová, Kleinová, Hlinková, Nováková, Ročková, Rücklová, Stogel, Gluhovič E., Kubičková, Bačkovská