• Ženy - žákyně

• 10.09.2015

Žákyně mají za sebou historicky první utkání v nejvyšší soutěži

První zářijovou neděli 6.9.2015 bylo na pořadu první mistrovské utkání starších a mladších žákyň. Pro naše mladší žákyně to bylo první mistrovské utkání vůbec. Naše holky vyrazily na půdu dalšího nováčka z nedaleké Dobrovíze. Jediné, co vadilo perfektnímu fotbalovému dni, bylo příliš větrné počasí.

Starší žákyně

Starší žákyně zahájily svou sezónu skvěle. Poprvé společně nastoupily na velké hřiště. Hned od úvodu převzaly taktovku hry a hned v třetí minutě skórovala naše nejvzdálenější posila Mája Macečková. Po samostatném úniku nedala šanci gólmance domácích. Macečková zůstala při chuti a za pár minut přidala druhou branku, téměř přes kopírák. Dvě minuty na to, byl pro náš tým nařízen pokutový kop. Martina Žilinská poslala výborný míč do vápna, kde byla nejdůraznější Simona Teissigová 0:3. Další branku přidala Karolína Senická, která z poza vápna vymetla svou výbornou levačkou pavučinu ve vinglu 0:4. V zápětí se utrhla stoperka Žilinská a zvýšila na 0:5. Poslední branku prvního poločasu přidala v závěru naše nová posila Barča Lafková.

V druhém poločase se obraz hry nezměnil. Míč byl po většinu času na našich kopačkách. Hned v úvodu byla důrazná Macečková a dokonala tím svůj hattrick 0:7. Další branku přidala Krůtová, která se prosadila přes obranu domácích a otevřela branku i pro další skórující 0:8. Pár minut později ji napodobila Králová 0:9. Do posledních minut byla vysunuta Chaloupková a skórovala hned dvakrát v jedné minutě 0:11. Kosmeticky výsledek upravila v poslední minutě Kája Žočková 0:12.

Marie Sůrová, hlavní trenérka: „Před utkáním jsem vůbec netušila, co čekat od soupeře. Navíc i my jsme stihly před soutěží absolvovaly pouze dvě modelová utkání. Holky k utkání přistoupily zodpovědně, snažily se dodržovat i několik prvních taktických pokynů, což mě velmi potěšilo. Hned v první desetiminutovce jsme defakto rozhodly utkání, ale ani při jasném výsledkovém stavu holky nepovolovaly a neustále přidávaly další branky a předváděly pěkné kombinace. Bylo to naše první utkání a mám z něj dobrý pocit. Ale je to teprve začátek, přijdou daleko náročnější utkání. Hned příští utkání s Pardubicemi nám ukáže, jak jsme na sezónu připraveny.“

TJ Sokol Dobrovíz WU15 – FK Dukla Praha WU15 0:12 (0:6)

Branky: 3., 6., 36.Macečková, 7.Teissigová Si., 12.Senická, 14.Žilinská, 28.Lafková, 45.Krůtová, 52.Králová, 60., 61.Chaloupková, 70.Žočková
Sestava Dukla Praha:

Makalová – Zelenková, Žilinská, Chaloupková, Pokorná, Krůtová, Senická, Žočková, Macečková, Teissigová Si., Králová, Lafková, Teissigová Sa., Ferková, Kurečajová, Jiříková

Mladší žákyně

Utkání mladších žákyň nabídlo podobnou podívanou, tentokrát ale taktovku hry převzaly domácí děvčata. Bohužel hned od prvních minut bylo vidět, že naše holky mají před sebou ještě dlouhou cestu. Chyběl důraz, předvídaní, fotbalovost, technika, myšlení, ve většině aspektů byly soupeřky jasně dominujícím týmem. Po nejen individuálních chybách se skóre zastavilo na 23 vstřelených brankách. Bohužel se našim děvčatům nepovedlo vstřelit ani čestnou branku.
Luboš Vosáhlo, hlavní trenér: „Náš tým je velmi mladý, mladší žákyně u nás vznikly teprve v zimě a většina děvčat s fotbalem začala teprve v tomto věku. Letošní sezóna pro nás bude náročná, ale věřím, že se holky nevzdají a poperou se s tím. Někdy jsme začít museli a víme, že vše nejde naráz. Hned první zápas nám ukázal, že zaostáváme ve většině aspektů. Budu věřit, že holky vysoká prohra neodradí a budou na sobě dál pracovat a brzy uvidíme zlepšení.“

TJ Sokol Dobrovíz WU13 – FK Dukla Praha WU13 23:0 (12:0)

Branky: Tenkrátová 8x, Košková 4x, Skrčená 3x, Černá 3x, Klomínková 3x, Veselá, Kuthanová

Gluhovič E., Hlinková, Kleinová, Kubičková, Kurečajová, Nováková D., Rücklová, Ročková, Vosáhlová, Stogel