Karavajev: Zbývající zápasy musíme vyhrát!

29. 4. 2015 | Redakce

Karavajev: Zbývající zápasy musíme vyhrát!

Je jen jediný hráč Dukly, který v letošní sezoně SYNOT ligy nechyběl ani minutu - je jím mladý krajní obránce Vjačeslav Karavajev. "V mém věku je důležité hrát, nic jiného," uvádí ruský reprezentant do 21 let.

Slávo, jak bys zhodnotil dosavadní sezonu?
Sezona se nevyvíjí špatně, ale abych byl upřímný, chtěli jsme víc. Zbývá nám ještě pět utkání. Musíme je vyhrát a ještě zabojovat o Evropu.

Odehrál jsi doposud všechny utkání, nechyběl ani minutu v dresu Dukly. Jak je pro Tebe důležité, že Ti trenéři tolik věří?
V mém věku je důležité hrát, nic jiného. Jsem rád, že mohu v Dukle nastupovat a pro mladého fotbalistu, jako jsem já, je velká pomoc to, že cítím důvěru trenérů. Dodává mi to potřebné sebevědomí.

V Česku se odehraje EURO U21. Jak moc Tě mrzí, že Rusko na tomto turnaji nebude? A koho tipuješ na favorita turnaje?
To je mi hodně líto, že budeme chybět na Mistrovství Evropy, které se hraje zrovna v Česku. Ale to je fotbal, prostě se nesmíme dívat zpět, neopakovat chyby a jít dál. A co se týče favoritů? Podle mě Německo a Česká republika. 

Jak sis vůbec v České republice zvykl? Líbí se Ti v Praze? A co česká kuchyně?
Na Prahu a Česko jsem si zvykl rychle. Zejména Praha je krásné a příjemné město. No a jídlo? Chutná mi, česká kuchyně je hodně podobná té ruské.

Kam povedou Tvé kroky po letošní sezoně? Plánuješ se prosadit v CSKA? Co další sezona v Dukle?
V současné chvíli se mi na tuto otázku těžko odpovídá. Měli bychom to řešit s vedením CSKA po sezoně. Tudíž je ještě velmi brzy nad tím přemýšlet. Teď se soustředím pouze na zbývající ligová kola s Duklou.


 

Fotogalerie


Partneři klubu