PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Souček

Dukla míří na Spartu!

5. 3. 2015 | Redakce

Dukla míří na Spartu!

Čeká nás venkovní zápas, který je zároveň nejblíže našemu domácímu stadionu. V neděli zajíždíme do Generali Areny, kde změříme síly s našim letenským rivalem - pražskou Spartou. Derby je na programu v neděli od 18:45.

Sparta je po 18 odehraných kolech na druhém místě tabulky SYNOT ligy. Na svém kontě má 41 bodů za 13 výher, 2 remízy a 3 prohry. Skóre letenských je 31:9 a jejich obrana je tudíž suverénně nejlepší v lize. Mužstvo trenéra Vítězslava Lavičky se ale zatím dívá s tříbodovou ztrátou na záda Viktorii Plzeň, která nejvyšší soutěž vede.

V posledním zápase, ve kterém Sparta nastoupila proti velkému rivalovi - Baníku Ostrava, si letenští body se Slezským celkem rozdělili. Vítězslav Lavička hodnotil utkání pro oficiální web SYNOT ligy následovně: "Zápas byl o šancích. Jak my, tak Baník jsme si je vytvořili, ale v celkovém součtu jich bylo více na naší straně. Pro nás to je samozřejmě ztráta, důležitost zápasu byla vysoká a chtěli jsem získat tři body. Nakonec byla důležitým momentem pro celkový výsledek penalta, kterou dnes David Lafata bohužel neproměnil, ale přesto má nadále naši plnou důvěru. V minulosti nám vyhrál spoustu jiných zápasů. Baník nás nepřekvapil, proti nám se vždy dokáže vypnout k heroickému výkonu."

Během zimní přestávky se tradičně ve Spartě odehrálo několik hráčských změn.
Odešli: Josef Hušbauer (hostování v Cagliari), Simon Deli (Slavia), Roman Bednář (hostování v Příbrami), Tomáš Přikryl (hostování v Dukle), Kamil Vacek (hostování v Mladé Boleslavi), Michal Breznaník (hostování v Liberci).
Přišli: Jakub Řezníček (hostování z Příbrami), Václav Kadlec (hostování z Eintrachtu Frankfurt), Ivan Schranz (hostování z Trnavy), Juraj Chvátal (hostování ze Senice), Miroslav Miller (hostování z Mladé Boleslavi), Herolind Shala (Odds BK/Norsko), Fafá Picault (Fort Lauderdale Strikers).

Dukla má ve svém kádru dva sparťanské hráče v rámci hostování - Tomáš Přikryl ani Roman Polom ale nebudou moci k derby nastoupit.

A co říká o utkání trenér Luboš Kozel? "Pro nás je utkání se Spartou nebo s Plzní vždy svátek a já doufám, že se hráči na utkání těší. Splnili jsme co jsme si před jarem vytyčili, podařilo se nám získat v předešlých dvou kolech všechny body, takže o to víc uvolněněji můžeme jít do utkání se Spartou. Na druhou stranu až tak uvolněné to být nemůže, protože to je Sparta, a jestliže chceme pomýšlet na úspěch, musíme hrát s maximální koncentrací a zodpovědností a navíc přidat i kvalitu směrem do ofenzivy. Pokusíme se získat nějaké body."

V posledním vzájemném utkání se radovala naše Dukla, když o vítězství 1:0 rozhodl Tomáš Berger. Jak dopadne další vzájemné měření sil? Zápas začíná v neděli v 18:45 a bude přenášen televizí ČT Sport. Malé pražské derby bude řídit rozhodčí Michal Paták s asistenty Jiřím Jiříkem a Ondřejem Pelikánem.

Přijďte DUKLU podpořit na letenský stadion!

Poslední vzájemné utkání:

FK Dukla Praha - AC Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branka: 22. Berger. Rozhodčí: L. Kovařík - Moláček, Kotík. ŽK: Vácha, Vacek, Dočkal (všichni Sparta). Diváci: 6348.
FK Dukla Praha: Chudý - Karavajev, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek - Gedeon, Marek Hanousek, Považanec (67. Čajič) - Berger (89. Beauguel), Krmenčík, Jakub Mareš (81. Hlinka).
AC Sparta Praha: Bičík - Kadeřábek, Kováč, J. Brabec, Costa - Vácha (58. Lafata) - Přikryl (21. Konaté), Vacek, Matějovský, Breznaník (64. Dočkal) - Bednář.

Poslední utkání soupeře:

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 1:1 (0:1)
Branky: 65. Baroš - 39. Kadlec. Rozhodčí: Kocourek - Kordula, Pospíšil.  ŽK: Sukup, Narh, Kouřil - Matějovský, Brabec. Diváci: 7 438.
FC Baník Ostrava: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučič (46. Sukup) - Kukec, Foltýn, Šichor (72. Mišák) - De Azevedo, Baroš (87. Narh), Holzer.
AC Sparta Praha: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Vácha, Matějovský - Dočkal (74. Řezníček), Kadlec, L. Krejčí - Lafata.

Média

• Video: Lukáš Štetina ve Fotbale Extra
    Třiadvacetiletý fotbalista, který je nepostradatelnou součástí pátého celku soutěže, se ve volných chvílích věnuje autům. Tak jak musí šlapat obrana, musí fungovat každý motor, který projde jeho údržbou. Lukáš se představil jako nadšený automechanik.