FANSHOP

Mladší dorost se vrátil z Pardubic s dvojnásobným vítězstvím

8. 9. 2014 | Redakce

Mladší dorost se vrátil z Pardubic s dvojnásobným vítězstvím

Obě utkání v Pardubicích zvládly týmy mladšího dorostu na výbornou, sedmnáctka zvítězila 5:2 a šestnáctka 1:0.

FK Pardubice U17 - FK Dukla Praha U17 2:5 (2:4)

Branky: Greš, Kocourek (Greš), Vlček (Tkachenko), Garček (Vlček), Douděra.
FK Dukla Praha: Czehowsky - Doležal, Barták (41. Šimek), Koubek, Garček (47. Vácha) - Kocourek, Tkachenko, Vlček (66. Král) - Douděra (71. Joun), Greš, Jardeky (41. Masopust).

Jan Skoupil: "K dalšímu utkání jsme cestovali do Pardubic, které v dosavadním průběhu soutěže neztratili ani bod. Byli jsme však odhodlaní navázat na výhru z předchozího kola, ale v daleko větší hernosti. Povedlo se nám obojí. Do utkání jsme vstoupili aktivně, i když nám pomohla hrubka domácího brankáře. Důsledný Greš neměl po jeho zaváhání problém dostat míč do opuštěné brány. Vedoucí gól nám přidal na jistotě v kombinaci a převzali jsme iniciativu a byli klidní v rozehrávce. Tímto způsobem jsme se dostali až do tříbrankového rozdílu. I nám se však nevyhnula zaváhání v defenzivní fázi. Poločasových 4:2 bylo věrným odrazem dění na hřišti. Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji, ale vyložené šance neměli. Náš výkon v druhém poločase nebyl tak výrazný, míč měli na kopačkách častěji domácí. Na konci utkání jsme přeci jen opět zabrali a Douděra dal konečnou podobu výsledku. V utkání nás provázela vysoká efektivita v proměňování šancí, naopak víme o nedostatcích v defenzivní fázi."

FK Pardubice U16 - FK Dukla Praha U16 0:1 (0:0)

Branka: Sejkora.
FK Dukla Praha: Roub - Minaří, Kysela, Kosík (Šmalcl), Mašek - Sejkora, Kubů, Palivec- Šolaja, Janko(70´Bell), Lukeš

Milan Titěra a Tomáš Kuvajt: "Další utkání nás zavedlo na půdu prvních Pardubic, které mělo o něco lepší skóre a zatím neinkasovalo v soutěži ani branku. Byli jsme nuceni udělat několik změn v sestavě z důvodu zranění. Čtyři hráči jsou po úrazech z předešlých mistrovských zápasů mimo hru a další vynucené ztráty nás bohužel potkali i během utkání. Při rozcvičení se ukázalo, že nemohou nastoupit další dva hráči základní sestavy. Do hry se tak dostali okamžitě náhradníci. Po dvaceti minutách odjel sanitkou po těžkém zranění stoper Kosík a na lavičce jsme zůstali téměř sami. Ve velkém vedru začali lépe Pardubice a měli úvodní dvě šance. Dlouhá 40 minutová přestávka při zranění našeho hráče nás maximálně stmelila a kluci se zlepšili v kombinaci i nasazení. Ve druhém poločase se hra odehrávala především uprostřed hřiště a občas každý z týmů zahrozil nějakou možností. Pardubice si i ve druhé půli vytvořili vyloženější šance, ale brankář Roub byl bezchybný a několikrát pomohli i obránci zablokovat střelu mířící za našeho gólmana. I přes vysokou náročnost hry se hráči Dukly snažili o rychlé protiútoky, ale čistou střeleckou šanci jsme si nevytvořili. Deset minut před koncem jsme zachytili přihrávku soupeře a po rychlé kolmici šel sám na brankáře Sejkora, který svou šanci proměnil a povznesl ještě svůj velmi dobrý výkon v utkání. Jako bývalý hráč Pardubic rozhodl proti svým bývalým spoluhráčům a při svém prvním startu v lize ukázal, že má potenciál do budoucna. Všichni hráči Dukly zaslouží uznání za maximálně bojovný výkon a kluci, kteří dostali tentokrát příležitost, udělali velmi dobrý dojem. Výhrou jsme se posunuli na 1. příčku tabulky, ale stále jdeme do dalších zápasů s cílem zlepšovat se a získávat zkušenosti v těžkých zápasech, které nás čekají v každém kole. Snad se nám už budou vyhýbat zranění a kluci, kteří se nemohli tentokrát s námi zapojit, budou příště schopni pomoci na hřišti."


 

Fotogalerie


Partneři klubu