• Rozhovory

• 01.11.2010

David Mikula: I fanoušci mi dávali naději

P R A H A - Běžela 79. minuta zápasu, když se trenér Luboš Kozel rozhodl střídat. Na hřiště ve Zlíně poslal Davida Mikulu. Sedmadvacetiletý obránce se vrátil na druholigový trávník přesně po osmi měsících, v nichž se léčil z přetrženého křížového vazu.

Davide, vrátil ses po dlouhém zranění. Sice jsi hrál jen pár minut, ale předpokládám, že sis to pořádně užil.
Jsem moc rád, že jsem se po tak dlouhé době objevil na hřišti. A jak jsem si to užil? Šel jsem tam za stavu 0:0, tak jsem se soustředil hlavně na to, abych neudělal nějakou chybu a udrželi jsme bod.

Předtím jsi dlouho nehrál. Když jsi nastupoval na hřiště, byl stav 0:0. Nebyl jsi nervózní?
No, nervózní. Abych řekl pravdu, tak trenér mě tam dal bez nějakého většího rozcvičování, takže na nervozitu ani nebyl čas. Samozřejmě jsem si trošku říkal, jestli to zvládnu, ale nervózní jsem nebyl.

Řada fotbalistů říká, že když sledují zápas z tribuny, tak jsou nervóznější, než když mají nastoupit. Máš stejné pocity?
Určitě. I když se ten půlrok klukům dařilo, tak tam bylo pár chvil, kdy to třeba nešlo, a to pak chce každý pomoc. Jenže na té tribuně je člověk strašně bezmocný. Byl jsem nervózní, protože jsem s tím nemohl nic udělat.

Oslovovali vás fanoušci na tribuně?
Někteří se ptali, kdy se vrátím, jak to se mnou vypadá. To mi taky dávalo naději, že se brzo vrátím.