• Preview k zápasu

• 21.11.2012

Poslední utkání roku 2012 s Libercem

V předehrávce 16. kola nastoupí do svého prvního odvetného utkání domácí Dukla proti úřadujícímu mistrovi z Liberce. Poslední výkop tohoto roku se uskuteční v 18:00 hod na stadioně Juliska.

Liberecký tým je v současné době až na 9. místě tabulky, což je určitě pro Severočechy zklamáním.  Navíc v zápase proti Plzni, který Liberec doma prohrál 1:2, se našemu soupeři vykartovalo několik hráčů – Vácha, Kušnír a Šural. Liberci navíc bude chybět nemocný Štajner a Nezmar, který proti Plzni ukončil kariéru.

Jednou z příčin proč Slovan zůstal v letošní sezoně za očekáváním je to, že v kádru našeho soupeře byla v letní přestávce velká fluktuace hráčů. Přišlo několik posil z ciziny – Butenin a Ljulka (Dynamo Kyjev), obránce Tóth (Nitra), Delarge (Dunajská Streda) či Maicon Souza de Jesus (Sao Carlos, Brazílie). Liberec také získal Ondřeje Kušníra, který naposledy působil ve Spartě a z hostování ve Slavii se vrátil Jan Blažek.  Severočechy navíc opustily jedny z největších hvězd minulé sezony - Michal Breznaník, který odešel do Permu a Theo Gebre Selassie, jenž je nyní ve Werderu Brémy.

Po polovině sezony má Liberec na svém kontě pět výher, čtyři remízy a šest proher, to vše se skóre 22:22. Vzájemná bilance Dukly a Slovanu mluví zatím ve prospěch hostí.  V letošní sezoně jsme na stadionu U Nisy prohráli 2:3 (Šural vstřelil hattrick), v loňské sezoně byla bilance vyrovnaná. V Liberci jsme vyhráli 2:1, ale stejný výsledek byl k vidění i na Julisce, ovšem zápas dopadl lépe pro hosty. Jaké tedy bude čtvrté měření sil?

Trenér Luboš Kozel: "Je to stále úřadující mistr, což svědčí o určité kvalitě. Samozřejmě letos nemají sezónu takovou, jakou by si asi představovali. V mužstvu došlo k několika odchodům důležitých hráčů jako Gebre Selassie a Breznaník. Štajner má zdravotní trable. Takže své problémy určitě mají. Teď jim vypadli nějací hráči kvůli kartám, takže chceme využít toho, že nejsou úplně v ideálním rozpoložení. My máme z pondělí co napravovat, takže věřím, že to pojmeme jako velice důležitý zápas, který nám může přinést buď klidnou nebo rušnou zimu. Takže věřím v lepší výkon, v lepší přístup k utkání – tedy s větším zaujetím a touhou po vítězství."

Poslední utkání soupeře

FC Slovan Liberec - FC Viktoria Plzeň - 1:2 (1:0)

Branky: 19. Bosančič - 62. Štípek, 79. Darida, ŽK: 5:3 (18. Vácha, 38. Šural, 45. Blažek, 70. Kušnír, 90. Bosančič - 10. Limberský, 27. Darida, 45. Bakoš), ČK: 1:1 (89. Vácha - 43. Procházka), Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Nádvorník. Diváci: 4180
Liberec: Bičík - Fleišman, Kelič, Nezmar (72. Tóth), Kušnír - Šural (68. Hadaščok), Vácha, Janů (81. Rabušic), Bosančič, Blažek - Delarge.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida (83. Hejda), Horváth - Ďuriš, Hora (60. Štípek), Zeman (46. Ševinský) - Bakoš.

Poslední vzájemné utkání

FC Slovan Liberec - FK Dukla Praha - 3:2 (0:1)

Branky: 37. Hašek, 52. Malý – 47., 60. a 80. Šural. ŽK: 31. Breznaník, 36. Janů, 51. Karišik - 56. Borek, 61. Gedeon, 66. Přeučil, 77. Malý. ČK: 85. Malý. Rozhodčí: Matějek - Peřina, Paták. Diváci: 4232.
Liberec: Bičík – Liulka, Kelič, Karišik, Fleišman (88. Maicon) – Vácha, Bosančič (40. Morozenko), Janů, Breznaník – Blažek (79. Musiol), Šural. Trenér: Šilhavý.
Dukla: Rada – Hašek, Vorel, Božič, Vrzal – Malý, Svatonský (59. Engelmann), Gedeon, Borek, Berger (82. Kalouda) – Přeučil (72.Pospěch). Trenér: Kozel.