• B-tým

• 28.11.2022

„Béčko“ Dukly v přátelském utkání v Jihlavě prohrálo s béčkem Vysočiny 2:4

V předposledním zápase v roce 2022 zajíždělo béčko Dukly k sehrání přátelského utkání do Jihlavy, kde se na hřišti Na Stoupách na UMT utkalo s domácím B-týmem, účastníkem divize, sk. D, který je po podzimu na čtvrtém místě.

Dukla využila přátelské utkání k vyzkoušení některých nových hráčů a příležitost dostali hráči, kteří v průběhu mistrovských zápasů nebyli tolik vytížení. Dukla byla v prvním poločase aktivnější, vypracovala si čtyři gólové šance, ale proměnila jen jednu z nich. Mimo jiné neproměnila penaltu za nerozhodného stavu 0:0. Ve 26. minutě šla zaslouženě do vedení po brance T. Mládka, přihrával D. Čížek, nicméně domácí po ojedinělé úspěšné útočné akci vyrovnali ve 41. minutě hlavičkou Talla.

Po prostřídání o poločasové přestávce domácí zvýšili důraz, rychlost a přesnost a obraz hry se změnil, domácí tým byl aktivnější, a zejména důraz v poli a v pokutovém území pak přinesl domácím třígólové vedení, když v 53. min. domácí záložník Lokvenc tečovanou střelou z levé spojky z hranice pokutového území dostal domácí do vedení, které zvýšil tentýž střelec v 62. min. dorážkou z malého vápna po stříleném centru zprava a dovršil pak v 74. min. domácí útočník Savi po ztrátě míče Dukly na půli a rychlém protiútoku domácích.

V samém závěru pak snížil na 4:2 J. Novotný ze 7 metrů po přihrávce A. Zapletala.

Zápas splnil účel, v jeho průběhu se ukázali hráči noví, hráči Dukly, kteří byli na hostování nebo byli méně vytížení v mistrovských zápasech. Hráči v zápase ukázali své možnosti a potenciál a rozhodně nikdo z nich nezklamal.

Sestavy:

Dukla B nastoupila v sestavě:

Gothard – Suchan, Čížek (K) (60. Krenciv), Löffler, Mládek (45. Fojt) – Helík (45. Ulman), Křenek, Nikl – Novotný, Štefančin (60. Bodnár), Zapletal

Domácí FC Vysočina Jihlava B:

Leška – Křehlík, Pekárek, Jiřík, Mikuška (K) – Obiohade, Procházka, Fila, Vítek – Jiroušek, Tall; o poločase střídali: Melson, Miška, Lokvenc, Bulička, Wiederchner, Trojan, Savi