PORTRÉTY Z JULISKYMartin Chlumecký

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

14.7.🔴 Matchday LIVE | Poslední výjezd. Cestujeme do TřinceTRI - DUK, 30.kolo | Radek ŠamšaDuklu dnes čeká dlouhá cesta – v úterý se v 18 hodin v závěrečném kole FNL představí na půdě 400 kilometrů vzdáleného Třince.
12.7.Vítězná premiéra trenéra Urbana u B-týmuKVA - DKB 2:4, 0.kolo | Jiří UldrichV prvním přípravném zápase pod novým trenérem L. Urbanem se nově rodící B-tým představil v zápase s FC Slavia Karlovy Vary. Ve vyrovnaném zápase byli úspěšnější mladíci Dukly, když rozhodla vyšší efektivita v zakončení a po poločase 0:2 a po navýšení na třígólový rozdíl , domácí snížili dvěma góly v rozmezí tří minut. Dukla pak nápor domácích zbrzdila čtvrtým gólem v 80. minutě a domácí již nenašli klíč k dalšímu zdramatizování utkání.
11.7.🔴 Matchday LIVE | Naposledy doma! Čeká nás VarnsdorfRadek ŠamšaDnes hrajeme naposledy v základní části FNL na Julisce. Do hlavního města přijíždí Varnsdorf, jenž stále bojuje o udržení, zatímco nás dělí pouhý bod od baráže o postup do nejvyšší české soutěže.
11.7.Vítězství nad Varnsdorfem a baráž trefil JakabDUK - VAR 2:1, 29.kolo | RedakceJosef Jakab podruhé hrdinou. Nejprve minulý týden zachraňoval zápas v Líšni, v sobotu proti Varnsdorfu (2:1) svou trefou pojistil účast Dukly v baráži o Fortuna ligu. Pražané zvítězili už pošesté v řadě.
10.7.Ženy od nové sezóny povede Daniel SakarRedakceDo nového soutěžního ročníku půjdou ženy s novým trenérem. Prvoligový ženský tým povede Daniel Sakar.
10.7.Juliska slaví 60. narozeninyRedakceDnes je výročí 60 let od slavnostního uvedení do provozu stadionu na Julisce. Slavnostní otevření se konalo 10. července 1960. Tehdy se uskutečnilo odvetné mezinárodní utkání soutěže o Středoevropský pohár, ve kterém nastoupila Dukla proti rakouskému mužstvu Wiener Sport-Club s výsledkem 2:1.
9.7.🥈 STŘÍBRNÍ | Skuhravý a Tetour druzí v anketách o Trenéra a Hráče sezony Radek ŠamšaKouč Roman Skuhravý a kapitán Dukly Daniel Tetour se umístili na stříbrných příčkách v anketách na Trenéra a Hráče sezony 2019/20.
9.7.Áčko může potvrdit třetí příčku vítězstvím nad VarnsdorfemDUK - VAR 2:1, 29.kolo | RedakceDukla ve 29. kole na Julisce přivítá tým ze spodních pater tabulky, FK Varnsdorf. Ten se díky vítězství nad MFK Vítkovice v posledním odehraném kole odpoutal od sestupových příček, naopak svého soupeře odsoudil k pádu do Moravskoslezské fotbalové ligy.
4.7.Jakab dokonal obrat a Dukla veze z Líšně 3 bodyLIS - DUK 2:3, 28.kolo | RedakceFotbalisté Dukly ve 28. kole ukázali svou sílu. Nepříznivý vývoj utkání s Líšní dokázali ve druhém poločase zlomit a strhnout na svou stranu. Vítězství trefil osm minut před koncem základní hrací doby obránce Josef Jakab. Dukla natáhla sérii vítězství už na pět utkání.
3.7.Za dalšími body do štatlu na hřiště LíšněLIS - DUK 2:3, 28.kolo | RedakceHráče Dukly po sedmidenní pauze čeká zápas 28. kola FORTUNA:NÁRODNÍ ligy na půdě brněnského SK Líšeň. V posledním vzájemném střetnutí zvítězila Dukla na Julisce vysoko 4:2, teď se ovšem karta obrátí a žlutý balet čeká nelehké utkání před bouřlivým líšeňským kotlem.
1.7.Legendární trenér Jaroslav Vejvoda by oslavil 100 letKlubMěl různé přezdívky. Vejvodík, Basinek, diktátor a dokonce i tyran. Ať už jej častovali jakkoli, nikdo mu neodpáře trenérskou genialitu a preciznost, s níž vedl FK Dukla Praha v minulém století k jejím největším úspěchům. Trenér Jaroslav Vejvoda by 1. července oslavil kulatých 100 let.
30.6.Uplynulo pět let od odchodu legendy české kopanéKlub29. června uplynulo pět let od chvíle, kdy nejenom dukláckou rodinu opustil skvělý československý záložník a první držitel Zlatého míče v historii českého fotbalu, Josef Masopust. Vicemistr světa z roku 1962 se narodil 9. února 1931 ve Střimicích, dnes již neexistující obci na severovýchod od města Most.
27.6.Dukla bude napravovat říjnový propadákDUK - CHR 3:0, 27.kolo | RedakceDvacátésedmé kolo FORTUNA:NÁRODNÍ ligy přinese souboj aktuálně třetího týmu tabulky s osmým. Do pražských Dejvic přijíždí MFK Chrudim. Oba kluby dělí v tabulce rozdíl čtrnácti bodů. Zdání klame, sílu soupeře s ohledem na poslední vzájemné střetnutí nelze podceňovat. Na chrudimském stadionu Za Vodojemem totiž Dukla loni v říjnu překvapivě kapitulovala.
27.6.🔴 Matchday LIVE | Tři body počtvrté v řaděDUK - CHR 3:0, 27.kolo | Radek ŠamšaO poslední červnové sobotě míří na Julisku osmý celek FNL MFK Chrudim. Duel 27. kola druhé nejvyšší české soutěže startuje v 17 hodin, tady vám ho přiblížíme.
27.6.Vítězná série pokračuje, Dukla porazila doma Chrudim 3:0DUK - CHR 3:0, 27.kolo | RedakceV rychlém sledu druhé mistrovské utkání na domácí Julisce. Los 27. kola FN Ligy přisoudil Dukle soupeře ze středu tabulky: MFK Chrudim. Oproti říjnovému střetnutí si hráči Dukly dobře rozehraný duel pohlídali a zvítězili 3:0.
24.6.Záloha si poradila s Benátkami nad JizerouBNJ - DKB 2:5, 0.kolo | Jiří UldrichV dalším přátelském utkání, které sehrál B tým na dobře připraveném hřišti v Předměřicích s účastníkem divize C, s mužstvem SK Benátky n. J, si mladíci Dukly připsali výhru 5:2, když v poločase vedli 3:2. Mužstvo hrálo naposledy pod vedením trenéra Podoláka, který odchází k mládeži Slovácka.
24.6.Třetí vítězství v řadě - Dukla si poradila s VítkovicemiDUK - VIT 4:0, 26.kolo | RedakceDukla nedala v utkání 26. kola svému soupeři nejmenší naději na úspěch a MFK Vítkovice tak z Julisky odjížděli s porážkou 4:0. Žlutý balet splnil roli favorita a posunul se znovu na příčky zaručující baráž o Fortuna ligu.
23.6.Na zápas s posledními Vítkovicemi se speciální akcí pro táty! DUK - VIT 4:0, 26.kolo | RedakceJako souboj Davida s Goliášem. To nabídne zápas 26. kola FORTUNA:Národní ligy, ve kterém se utká domácí Dukla okupující čtvrtou příčku s beznadějně posledními Vítkovicemi. Dukla si na zápas připravila speciální akci ke Dni otců (21.6.). Tatové s dětmi budou mít vstupné zdarma.
22.6.U19: V posledním utkání sezóny jsme v pražském derby zvítězili na hřišti AdmiryADM - DUK 0:5, 0.kolo | RedakcePoslední utkání před letní pauzou sehráli naši dorostenci opět v Praze. Tentokrát vyzvali Admiru.
22.6.U18: Zápas proti Slovácku byl pro nás náročným testemDUK - SLO 4:7, 0.kolo | Redakce
21.6.Divoká přestřelka s Prostějovem se šťastným koncem pro DukluPRO - DUK 2:3, 25.kolo | RedakceDuklu ve 25. kole čekal další výjezd - tentokrát zamířili hráči do Prostějova. Po nepovedeném úvodu se Dukle v závěru prvního poločasu podařilo srovnat krok (2:2), v úvodu druhého poločasu pak dokonali zásluhou Kozmy obrat. Jednobrankové vedení si udrželi až do závěrečného hvizdu.
20.6.Béčko zvládlo přípravu s HostouníRedakce
19.6.Staň se Dukláčkem a Duklačkou 2020RedakceV souvislosti s onemocněním COVID-19 neproběhne v letošním roce tradiční klubové sportovní odpoledne Staň se Dukláčkem a Duklačkou.
18.6.Duel se Sokolovem jsme zvládli a získali tak důležité bodyDUK - SOK 3:1, 24.kolo | Jakub PodlipnýV utkání s předposledním týmem tabulky jsme se po nevydařených zápasech rozehráli ke kvalitnímu výkonu. K vítězství 3:1 přispěli gólem Ayong, Doumbia a Dancák.
17.6.Na Julisku přijede předposlední Baník SokolovDUK - SOK 3:1, 24.kolo | RedakceNehezká série, která způsobuje vrásky na čele a dostává tým pod tlak. I tak lze hodnotit tři porážky v řadě. Dukla nejprve ztratila body ve Vlašimi (2:0), doma podlehla vedoucím Pardubicím (1:0), a před pár dny na výjezdu v Ústí nad Labem vybuchla ve druhém poločase (3:2). Nyní ji čeká papírově slabší soupeř z FK Baník Sokolov, který okupuje patnáctou příčku tabulky. V odehraných 23. kolech se hráči z Karlovarského kraje radovali z tříbodové výhry čtyřikrát, k tomu pak přidali pět remízových zápasů.
15.6.Dostali jsme nafackováno, ví trenér SkuhravýUNL - DUK 3:2, 23.kolo | RedakceDukla se ocitla v nelehké situaci. Po slibném začátku jara přerušeném koronakrizí přišly tři porážky. O tom, že ztráty bodu zejména s Vlašimí a Ústím nad Labem jsou čárou přes rozpočet, mluvil i trenér Roman Skuhravý.
15.6.Zemřel bývalý funkcionář Dukly František HaltufKlubV pátek dne 12. června 2020 zemřel bývalý dlouholetý funkcionář oddílu kopané Dukly Praha – pan pplk. dr. František Haltuf.
13.6.Další ztráta - Dukla prohrála v Ústí nad LabemUNL - DUK 3:2, 23.kolo | RedakceDobře rozehraný zápas se ve druhém poločase proměnil v noční můru. Hráči FK Dukla Praha v rámci 23. kola vyjížděli na zápas s FK Ústí nad Labem. A už po dvaceti minutách vedli 1:0. Jenže ve druhém poločase se domácí tým vzepjal k velkému obratu, na jehož konci zůstávají 3 body v Ústí nad Labem za vítězství 3:2.
13.6.U19: V dalším přípravném zápase jsme nestačili na pražskou SlaviiSLA - DUK 6:0, 0.kolo | RedakceProti neméně kvalitnímu soupeři, jako minulý týden, jsme i tentokrát tahali za kratší konec. Zápasy proti české špičce jsou pro nás obrovsky cenné.
11.6.Druhá porážka v řadě. Dukla padla doma s PardubicemiDUK - PAR 0:1, 22.kolo | RedakceSebevědomý výkon na favorita nestačil. Po bezbrankovém prvním poločasu přišel v 77. minutě tvrdý direkt z kopačky Michala Hlavatého z FK Pardubice. Jediná branka tak rozhodla o třech bodech pro hostující.