V Brně jsme nedokázali udržet vedení a po dvou brankách domácích odjíždíme bez bodů

28.04.2024, 11:00
Srbská

FC Zbrojovka Brno

(0 : 1)

24. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Sestava hosté: Vácha – Bárta, Pančev, Babka – Uher (75. Kolský), Kožený, Šelicha (70. Svojsík), Sladovník (60. Lopatář), Prior (70. Valentík) – Káža (60. Korbel), Mikeš

• Branky: 55. Polášek, 75. Švancara – 27. Prior
V podařeném prvním poločasu jsem nedokázali přidat pojišťovací druhý gól a ve druhé půli jsme na góly domácích nedokázali brankově reagovat. Proto odjíždíme z Brna poraženi.

První poločas jsme odehráli podle představ. Soupeře jsme dobrým napadáním a kompaktní defenzivou nepustili do vážnější šance ze hry, jedinou výjimkou byla příležitost po trestném kopu ze strany, kterou domácí nevyužili. My byli výrazně nebezpečnější. Do vedení jsme šli brankou Priora, který zakončil Uherům centr zprava tvrdou ranou pod břevno. V dalších příležitostech se objevil Sladovník. Při jednom z průniků byl těsně před střelou lehce přistrčen a tak nemělo zakončení dostatečnou razanci, ve stoprocentní šanci ho pak před poločasovou přestávkou vychytal domácí brankář. Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně aktivně, bohužel jsme však inkasovali. Polášek po driblinku umístil střelu mezi nohy Bárty a Vácha byl bezmocný. Vedení jsme mohli otočit zpět na naši stranu v 62. Po zpětné přihrávce Uhera mohl dát branku Vašek Kožený, jeho střela však o centimetry minula zadní tyč. O chvilku později byl v obdobné situaci Šelicha, překonaného brankáře Prodělala však zastoupil na brankové čáře obránce a míč odvrátil. Po průniku Švancary a faulu na hranici pokutového území se pak v 75. kopala na druhé straně penalta. Vácha Švancarovi vystihl směr střely, míč však nedokázal udržet a jen jej vyrazil před sebe. Švancara tak dorážkou poslal domácí do vedení. Závěr patřil našemu tlaku, ze kterého jsme však dokázali vytěžit jen hlavičku Svojsíka, kterou dokázal domácí brankář chytit a tak odjíždíme z Brna poraženi.

Trenér Tomáš Kulvajt po utkání řekl:

"První poločas byl od nás velmi povedený, chyběla mu jen druhá branka, kterou jsme bohužel nedokázali vstřelit. Při obdržené brance jsme mohli dát několikrát míč do bezpečí. To jsme neudělali a Polášek ukázal kvalitu v zakončení, která nám naopak v dalším průběhu scházela. Po obdržené brance jsme měli znovu dvě velké příležitosti převážit výsledek zápasu na naši stranu, gól jsme ale nedokázali z vyložených šancí vstřelit. Penaltový zákrok před domácím gólem byl z našeho pohledu ještě před pokutovým územím a penalta se kopat neměla, na druhé straně pak v závěru ruku domácích na brankové čáře rozhodčí jako penaltovou neposoudil. Každopádně bylo v naší moci zápas zvládnout mnohem lépe, což jsme nezvládli."