Po vítězství nad Karvinou jsme si připsali další tři body. Tentokrát jsme po velmi dobrém výkonu vyhráli v Plzni

04.11.2023, 10:30
UMT Luční

FC Viktoria Plzeň

(0 : 1)

14. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Sestava hosté:

Vácha – Káža, Čížek (70. Valentík), Pančev, Bárta, Prior – Svojsík, Kožený (58. Laredo), Babka (58. Müller T.) – Mikeš, Uher (78. Gruntorád)

• Branky: 29. Mikeš, 83. Müller T.
V Plzni, která byla v tabulce o bod před námi, jsme podali velmi vyspělý výkon. Domácí jsme s výjimkou jedné příležitosti před poločasem do vážnější šance nepustili a sami jsme byli velmi nebezpeční. K poločasovému vedení jsme přidali druhou branku v závěru a z Plzně vezeme zasloužené vítězství.

Od úvodních minut jsme hráli velmi koncentrovaně a dařily se nám rychlé přechody. Po jednom z nich byl faulován Mikeš a z následného trestného kopu trefil Babka tyč. O chvilku později Mikeš prováhal z blízka střelu po dobrém presinku, do třetice pak po individuální akci střílel z úhlu slabě do golmana. V 29. se pak konečně prosadil i gólově, když po dvou zblokovaných střelách napotřetí propálil vše, co mu stálo v cestě a šli jsme do vedení. Plzeňští mohli vyrovnat v závěru poločasu, když se k zakončení dostal Paidar. Jeho pohotové bodlo naštěstí pro nás jen olízlo břevno naší branky. Druhý poločas byl ve znamení platonické územní převahy domácích. Nám se nedařilo déle udržet míč na kopačkách, domácí však z držení míče nedokázali vytěžit víc než několik rohů, které jsme dokázali bez problémů odbránit. Poslední čtvrthodina však patřila nám. Domácí ve snaze vyrovnat čím dál více otevírali zadní vrátka, která jsme odemykali rychlými brejky. Nejprve Káža nedokázal po samostatném nájezdu v 77. najít dostatek sil k zakončení, o šest minut později jsme však další z rychlých protiútoků dohráli excelentně. Laredo potáhl míč přes půlku hřiště a ve správný moment našel Müllera, který nechytatelnou dělovkou na zadní tyč vstřelil pečetící druhou branku, která domácí definitivně zlomila. V samém závěru ještě mohl skóre navýšit znovu Káža, v dobré pozici však přestřelil.

Hodnocení trenéra:

Po utkání trenér Tomáš Kulvajt řekl::

"Dnes jsme předvedli velmi koncentrovaný a vyzrálý týmový výkon, podložený velkou pracovitostí. Ta kluky odměnila dalším cenným vítězstvím, které bylo jednoznačně zasloužené. V utkání jsme byli nebezpečnějším týmem a krom jedné situace před koncem prvního poločasu jsme domácí do ničeho nepustili. Rezervy však stále vidím v přesnosti kombinace, která nám někdy chybí a díky které kontrolujeme hru méně, než bychom chtěli. V tomto vidím značný prostor pro zlepšení. V pátek hostíme v posledním podzimním mistrovském utkání Slovácko a věřím, že v zápase navážeme na dnešní kvalitní výkon. Nečeká nás však vůbec nic lehkého a bude třeba se na zápas připravit maximálně zodpovědně."