Karviné jsme doma nastříleli čtyři branky a posunuli se na páté místo tabulky

28.10.2023, 13:30
UMT Satalice

FK Dukla Praha

(1 : 0)

13. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

MFK Karviná

Sestava domácí:

Vácha – Valentík, Čížek, Pančev, Müller T., Prior – Lopatář (80. Bárta), Laredo (63. Svojsík), Babka (63. Káža) – Gruntorád (46. Uher), Mikeš (80. Blokeš)

Sestava hosté:

• Branky: 28. a 68. (PK) Mikeš, 81. Pančev, 85. Bárta – 56. Vavřík
S přesunem na umělou trávu do Satalic jsme v předposledním domácím utkání přivítali Karvinou. Po vydařeném závěru druhého poločasu jsme nakonec vysoko zvítězili a porazili další tým z vršku tabulky.

První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Věděli jsme o vysokých individuálních kvalitách soupeře a jejich sílu se nám dařilo úspěšně eliminovat. Sami jsme naopak přecházeli do nebezpečných kontrů. Paradoxně jsme však branku vstřelili po důsledném presinku Filipa Mikeše, který překvapivě rychle atakoval při rozehrávce hostujícího brankáře Šimečka a lacino vstřelil první branku. Úvod druhého poločasu se však nesl v duchu herní převahy Karvinských. Se změnou rozestavení hostů jsme se sžívali pomalu a nedokázali déle podržet míč. Tlak Karviné tak vyústil ve vyrovnání po křížné střele Kačora a dorážce Vavříka na zadní tyči. Gól nás naštěstí probral a hlavně střídající hráči výrazně oživili naši hru. Po spolupráci Káži a Valentíka byl druhý jmenovaný sražen v pokutovém území a nařízenou penaltu Mikeš suverénně proměnil. V dalším průběhu jsme si vytvořili několik dalších možností, o našem vítězství jsme však rozhodli v poslední desetiminutovce ze standardních situací. V 81. nejprve Kryštof Pančev propálil chumel hráčů před sebou a o čtyři minuty později pečetil naši výhru střídající Štěpán Bárta.

Hodnocení trenéra:

Trenér Tomáš Kulvajt po utkání řekl:

"Před klukama musím dnes smeknout. Karviné se letos podařilo sestavit velmi silný tým a není náhodou, že se pohybují na špici tabulky. Je to ofenzivně laděný tým se silnými individualitami ve všech řadách. Nám se podařilo jejich sílu úspěšně otupit a s výjimkou úvodu druhého poločasu jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Už před utkáním jsem cítil, že dnešní zápas zvládneme úspěšně, protože kluci byli skvěle nastavení. Zápas jsme tak zvládli i s několika změnami, když někteří hráči nastoupili v základní sestavě poprvé či po velmi dlouhé době. Opět se také ukázalo, jaký má vliv na naši hru přítomnost Filipa Mikeše. Oprávněně již sbírá starty v třetiligovém týmu Dukly a pokud přijde hrát za U19, je rozdílovým hráčem, což prokázal opět i dnes. Stejně tak ale musím pochválit zbytek týmu včetně střídajících hráčů, kteří výraznou měrou přispěli k úspěchu v dnešním zápase a měli na jeho vývoj výrazný vliv. Kluci si opět ověřili svou sílu a věřím, že na úspěšné vlně zůstaneme a zvládneme i poslední dvě utkání v Plzni a doma se Slováckem."