S Frýdkem-Místkem jsme se rozešli smírně 1:1

11. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

FK Frýdek-Místek

Sestava domácí:

Vácha – Valentík (55. Čížek), Pančev, Bárta, Prior – Lopatář, Sladovník (65. Svojsík), Uher (80. Svoboda) – Káža (55. Blokeš), Skalník, Špírek (45. Laredo)

Sestava hosté:

• Branky: 50. Bárta – 53. Němec
První poločas byli nebezpečnější hosté, kteří neproměnili několik šancí. Naší největší možností byla Sladovníkova neproměněná penalta. Druhý poločas jsme šli do vedení brankou Bárty, hosté však brzy vyrovnali a do konce zápasu se již skóre nezměnilo. I díky tomu jsme nenavázali na tři předchozí výhry.

Hned v úvodu jsme mohli jít do vedení, Bárta však na centrovaný míč ze standardní situace o kousek nedosáhl. Další minuty však patřili hostům. Po rychlé akci na malém vápně těsně minul Žáček, o chvilku později hlavou minul Imider po rohovém kopu. Po těchto dvou šancích jsme dostali možnost kopat penaltu, po dravém průniku Sladovníka. Sám faulovaný si vzal míč, ale střelu do středu branky mu brankář chytil. Do poločasu měli hosté další dvě možnosti, které skvělými zákroky zneškodnil Vácha, my naopak zahrozili v závěru Skalníkem, jeho obstřel na zadní tyč vyrazil brankář Vavshko na rohový kop. Vstup do druhého poločasu se nám vydařil, když nás po rohovém kopu Lareda poslal hlavou do vedení Bárta. O tři minuty později však hosté vyrovnali také hlavou po centru ze strany. Prosadil se Němec. V dalším průběhu druhého poločasu jsme si vytvořili výraznou územní převahu, která gradovala v poslední dvacetiminutovce, silnější šanci jsme si však vytvořit nedokázali a tak skončil zápas remízou.

Hodnocení trenéra:

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta:

"Po třech vítězstvích a dobrých výkonech jsme tentokrát nesehráli dobrý zápas. V obranné fázi jsme několikrát chybovali a jen díky nepřesnosti útočníků soupeře a třem skvělým zákrokům Váchy jsme první poločas přežili. Bylo znát, že nám chybějí dva nejproduktivnější útočníci. V útočné fázi jsme se trápili a na malé výjimky jsme se nedokázali přes houževnatě hrajícího soupeře prosadil. Podobný průběh měl i druhý poločas. Poslední dvacetiminutovka byla prakticky na jednu branku, kdy jsme soupeře nepustili za polovinu, sami jsme si však vytvořili jen dvě slušné příležitosti, které ale dobrým postavením v pokutovém území dokázali hosté odvrátit, nebo jsme paradoxně v koncovce nastřelili vlastního spoluhráče. Neodehráli jsme tentokrát povedený zápas, vzhledem k absencím a průběhu utkání musíme být s bodem spokojeni."