(0 : 1)

10. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

Vácha – Valentík, Pančev, Bárta, Prior – Lopatář (85. Čížek), Svojsík (78. Laredo), Uher (67. Sladovník), Káža (78. Špírek) – Mikeš, Conte (67. Skalník)

• Branka DUKLY: 23. Defo Conte
Na šance vyrovnaný první poločas vyšel v náš prospěch díky proměněné šanci Defa Conteho. V tom druhém jsme byli nebezpečnější z brejků, přestože byli slávisté silnější v držení míče. Branka z prvního poločasu byla nakonec jediná a tak si z Horních Počernic odvážíme další cenné vítězství.

Vstup do utkání měli výrazně lepší domácí. Hned v úvodu zmařil jejich první šanci Vácha a z následného rohu si připsal další silný zákrok po voleji z hranice pokutového území. Postupně se však hra vyrovnala a i my si hlavně díky Contemu vytvořili šance. Ve dvou možnostech ho vychytal domácí brankář Rezek, v další příležitosti po dalším pasu Conteho mířil těsně vedle Uher. Slávisté se dostali také ke dvěma dobrým zakončením po zpětných přihrávkách, slabou hlavičku chytil Vácha a střelu zblízka dobře zablokoval Bárta. Rozhodující se nakonec ukázala akce z 23. minuty, kdy Uher po dobrém tlaku a zisku vyslal Conteho, který nás střelou pod vybíhajícího Rezka poslal do vedení. Druhý poločas nebyl tak zdaleka otevřený, jako ten první. Domácí si vytvořili herní převahu, do naší lépe organizované obrany se však dostávali podstatně hůře, než první poločas. My naopak vyráželi k nebezpečným brejkům. Conte po jednom z nich nastřelil tyč, Mikeš si v rozhodující chvíli míč předkopl příliš. Závěr utkání byl spíše bojovný. Slávisté již neměli dostatek sil zápas zvrátit i díky naší velké obětavosti a nasazení, které všichni hráči v závěru utkání vynaložili. Připsali jsme si tak třetí vítězství v řadě.

Trenér Tomáš Kulvajt po utkání řekl:

"Úvod zápasu jsme nezachytili úplně dobře a domácí měli 2, 3 dobré možnosti jít do vedení. Filip Vácha má ale aktuálně skvělou formu, kterou potvrdil i dnes. V dalším průběhu jsme si vytvořili šance i my a první poločas mohl skončit tak 4:4. My jednu z šancí proměnili, domácí ne… Druhý poločas byl charakterem jiný. Domácí si vytvořili herní převahu. My jsme kompaktně bránili a do větších šancí Slavii nepustili, nebyli jsme ale dostatečně klidní a přesní s míčem, abychom hru více kontrolovali. Přesto jsme z brejků byli nebezpečnější. Conte nastřelil tyč, z nájezdu mohl dát gól Mikeš. V kontextu celého zápasu je naše vítězství zasloužené, chceme naši hru ale dále posouvat, abychom zápas více kontrolovali."