Z Jihlavy si přivážíme za remízu 1:1 pouze bod

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Sestava hosté:

Vácha – Kolský, Pančev, Bárta, Prior – Lopatář (85. Valentík), Kožený (65. Svojsík), Svoboda (60. Laredo), Uher (60. Špírek), Skalník, Mikeš (60. Sladovník)

• Branky: 61. Zimmermann – 69. Špírek
Ani tentokrát se naší devatenáctce nepovedlo dosáhnout plného bodového zisku, přestože podle vývoje utkání na to určitě měla.

Od úvodních minut jsme si vytvořili dobrým držením míče převahu, ze které pramenilo několik rohových kopů. Ty jsme však nedokázali využít. Domácí naopak chodili do rychlých kontrů, ze kterých si vytvořili dvě silné šance. V nich nás podržel Filip Vácha dobrými zákroky. Poločas tak skončil bez branek. V úvodu druhého poločasu byli aktivnější domácí, kteří dokázali v 61. minutě vstřelit hlavou po centru zleva úvodní branku zápasu. Naši hru oživili střídající hráči. Po rychlé akci po levé straně se prosadil Jakub Špírek křížnou střelou na zadní tyč a vyrovnal. Závěr patřil opět nám, avšak potvrdil naši nepohodu v koncovce. Laredův průnik vykopli domácí před brankovou čarou do bezpečí, Lopatářova střela byla zblokována na roh a Sladovníkova střela přes hlavu skončila nad. Po herně slušném utkání si tak odvážíme z Jihlavy pouze bod.

Hodnocení trenéra:

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta:

"Z pohledu bodového zisku musíme být opět zklamaní. Stejně jako minulý týden jsme cítili, že máme na to získat body tři. Opět jsme ale neprokázali dostatečnou kvalitu ve finální fázi a naše nebezpečnost nebyla dostatečná. Pozitivem je, že jsme stabilizovali určité herní mechanismy. Prostor pro zlepšení však máme v přímočarosti hry. Další výrazný posun vidím i ve schopnosti udržet tempo hry až do posledních minut utkání. To se nám v prvních třech kolech nedařilo. Nyní máme prostor dobře potrénovat a určité věci dále rozvíjet, protože zápas se Spartou je přesunutý kvůli reprezentační pauze na úterý 19.8. a našim dalším soupeřem je až za 14 dní Mladá Boleslav."