2:1

(1 : 0)

3. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

Váňa – Kolský (83. Zachar), Pančev, Bárta, Valentík - Svojsík, Lopatář, Svoboda (60. Kožený), Sladovník (60 Uher) – Conte (75. Podroužek), Blokeš (46. Gruntorád),

• Branky: 27. Hellebrand, 82. Grygera – 55. Svoboda (PK) ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .
První poločas jsme prohospodařili a z pěti silných šancí nedokázali proměnit ani jedinou. Domácí naopak ze dvou příležitostí jednu proměnili. Po vyrovnání z penalty byl zápas otevřený, domácí o vítězství rozhodli krásnou střelou v 82. minutě.

Za více než třicetistupňového vedra se hrál velmi ofenzivní fotbal. Domácí byli v úvodu aktivnější a několikrát stříleli zpoza vápna, žádná ze střel však nebyla gólová. Z naší strany se stal první poločas koncertem neproměněných šancí. Ve velkých šancích nebyli úspěšní Conte, Sladovník, ani Svoboda, který nastřelil břevno. Jedna z šancí brankou skončila, bohužel však nebyla uznána pro Conteho ruku při pádu na zem. Domácí byli produktivnější, když po naší laciné ztrátě ve středu hřiště dohráli rychlý kontr střelou pod břevno až do gólu. Druhý poločas jsme otevřeli velmi aktivně a po individuálním průniku Conteho a faulu se pískala penalta. Tu proměnil Adam Svoboda. V dalším průběhu jsme měli další příležitosti. Koženého tečovaná střela skončila opět na břevně, Lopatářovu střelu v dobré pozici domácí obránci stačili zablokovat a tak přišel v 82. trest, když Grygera zatočil svou střelu levou nohou do vzdálenější šibenice Váňovy branky. Na gól jsme v závěru i přes snahu nedokázali již gólově reagovat.

Po utkání trenér Tomáš Kulvajt řekl:

"Výsledek utkání je pro mě velkým zklamáním. V herně povedeném prvním poločasu jsme nebyli schopni proměnit vyložené šance a místo pohodlného vedení jsme prohrávali 1:0. Druhý poločas jsme začali stejně aktivně a to nás odměnilo penaltou po odvážném průniku Conteho. Druhý gól jsme bohužel nepřidali po odchodech Conteho a Sladovníka už jsme ani nebyli nebezpeční. Domácí pak využili snad jedinou možnost ve druhém poločasu a díky krásné střele zvítězili."