V prvním mistrovském utkání jsme podlehli Olomouci

4:0

(1 : 0)

1. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

Váňa – Pančev, Bárta, Müller T. (66. Gruntorád) – Kolský (66. Špírek), Svojsík, Lopatář (75. Müller J.), Sladovník (57. Svoboda), Mikeš, Uher (57. Conte)

• Branky: 16. Proniuk, 58. Nechvátal, 61. Sprangr, 76. Nechvátal, ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .
V herně vydařeném prvním poločasu jsme branku vstřelit nedokázali, Olomouc naopak po naší chybě jednou skórovala. Ve druhém poločasu pak přidala dvě branky v rychlém sledu, které ji nasměrovaly k vítězství.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, hra byla oboustranně otevřená, bohužel jsme v 16. min chybovali v rozehrávce a Proniuk střelou do šibenice poslal domácí do vedení. Branka námi otřásla a hosté si vytvořili převahu i další možnosti. Nám se několik dobrých přechodů nepodařilo dotáhnout nebo domácí přerušili naše snažení faulem. Z několika standardních situací před poločasem se nám branku vstřelit nepodařilo. Rozhodující okamžiky přišly kolem 60. minuty. Střídající Nechvátal byl na hřišti jen pár vteřin a vtipným lobem zády k brance přehodil Jakuba Váňu – 2:0. Chvilku na to jsme propadli v presinku a po průniku do pokutového území zvýšil na 3:0 střelou na bližší tyč Sprangr. Přesto jsme nesložili zbraně a naši hru výrazně oživil Defo Conte. Několikrát předložil míč do výhodné pozice spoluhráčům, dvakrát zakončoval v pokutovém území sám, avšak domácí vždy dokázali jeho pokusy zblokovat. Čtvrtou branku přidali domácí opět Nechvátalem, který umístil střelu přesně na zadní tyč. Na skóre už nic nezměnila ani tyč po Mikešově individuální akci.

Po utkání trenér Tomáš Kulvajt řekl:

"Dnes proti nám stál soupeř, který byl nad naše síly. Olomoučtí prokázali vyšší individuální kvalitu v obou pokutových územích. Jejich útočníci nám dělali problém svým pohybem, silou i dovednostmi a ve finální fázi byly nekompromisní. Své šance dokázali v převaze proměňovat na rozdíl od nás, přestože jsme měli podobné možnosti. V defenzívě máme nedostatky, na kterých musíme v tréninku opakovaně pracovat, abychom mohli být v soutěži úspěšní. V útočné fázi jsme i přes nepříznivý výsledek předvedli v určitých pasážích povedené akce a naznačili, jakým směrem by se mělo ubírat naše ofenzivní snažení."