10. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

Keller – Herc, Čížek A., Venc, Fric – Kunc (68. Lauko), Zahálka (K), Čácha (86. Kolář), Záruba (78. Martinic) – Koutecký, Šiler

Štefan – Ulman, Kozma (46. Čížek D.), Kreciv (K), Fojt – Nikl (61. Zapletal A.), Bačinský (61. Krejčí) Hudec, – Hübl (90. Kocman) , Špatenka, Magdi

• Branky: Šiler (43. min.) - Magdi (68. min.) ŽK: Šiler (28. min.), Čížek A. (74. min.), Fric (87. min.) - Krenciv (90. min.) Rozhodčí: Flade - Nedvěd, Hanzal
V desátém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly do Kobylis, na hřiště tradičního soupeře FK Admira Praha. V uplynulém ročníku domácí tým skončila v tabulce ČFL, sk. A na pátém místě se ziskem 50 bodů. Rezerva Dukly Praha obsadila 11. pozici v ČFL, sk. A se ziskem 38 bodů. Na podzim 2022 v prvním kole Dukla B prohrála na hřišti Admiry 1:2, po poločase 0:1, když střelcem jediného gólu Dukly byl Q. Adediran. V jarní odvetě v 16. kole na UMT v Satalicích Dukla vyhrála 2:0 po poločase 2:0, když střelci branek byli Červenka a Havelka. V uplynulém kole B-tým Dukly remizoval na domácím hřišti s Hostouní 3:3 a Admira Praha zvítězila v Karlových Varech s místní Slavií 1:2. Po devíti odehraných kolech tak měla Admira Praha na svém kontě 15 bodů na pátém místě tabulky ČFL, sk. A, dva body za čtvrtými Domažlicemi, rezerva Dukly se ziskem 12 bodů zaujímala deváté místo v tabulce. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe a k rozehrání po zranění, kteří vyztužili všechny řady, a tak v brance vypomohl J. Štefan, v obraně D. Kozma, v záloze J. Hudec a v útoku F. Špatenka. V zápase, v němž domácí nastoupili v rozestavení 4-4-2, se Admira snažila důraznou hrou v poli a míči zahrávanými do pokutového území Dukly získat územní převahu a důrazem v zakončení překonat obranu Dukly. O tom svědčí i tři žluté karty domácích za fauly. Rezerva Dukly ve snaze nedovolit soupeři z nátlakové hry v poli, dostávat se do brejků, zvolila v počátku hru na jistotu, a tak se hra odehrávala většinu času po dlouhých míčích v soubojích o míč v poli. V samém závěru první půle přišla chyba v rozehrávce Dukly od branky, čehož domácí využili ke vstřelení vedoucí branky. Stejný ráz zápasu pokračoval na mokrém, rychlém trávníku až do 60. minuty. Poté, co trenéři Dukly prostřídali a do zálohy poslali „čerstvou krev“, začala být Dukla nebezpečnější i v ofenzivě a výsledkem byla vyrovnávací branka z kopačky A. Magdiho. Následně sáhl i domácí trenér k vystřídání, to, když na místo záložníka Kunce nastoupil odchovanec Dukly T. Lauko, mládežnický reprezentant, jemuž dlouhodobé zranění zabránilo pokračovat v kariéře profesionálního fotbalisty. Domácí pak i za cenu ostrých zákroků na žlutou kartu zastavovali akce Dukly, ale skóre se pak již nezměnilo a tak si obě mužstva připsala po bodu. Mladý tým Dukly si tak odváží ze hřiště Admiry v Kobylisích zasloužený a cenný bod.

Do zápasu aktivněji vstoupili domácí, když opětovně počáteční nekoncentrovanost Dukly nabídla již v první minutě Admiře první náznak gólové šance, když po autovém vhazování Dukly a nepřesné přihrávce obrany na brankáře Štefana, se dostal proti vyběhnuvšímu J. Štefanovi v brance Dukly z levé spojky z 13 metrů do dobré pozice útočník Admiry Šiler, ale jeho nepřesný pokus o přehození křížnou technickou střelou skončil vedle branky Dukly.

Odpovědí Dukly byla první střela na branku v zápase, a to v 10. minutě, kdy J. Hudec po přihrávce R. Fojta tísněný stoperem A. Čížkem, vystřelil z levé spojky z 12 metrů, jeho zblokovanou lehkou přízemní střelu brankář Admiry, Keller, ale bez problémů kryl.

Nebezpečněji pak vypadala střela D. Kozmy v 19. minutě z 24 metrů, která ale skončila metr a půl vedle domácí branky.

Ještě výrazněji Dukla zahrozila z gólové šance ve 22. minutě, když po tom, co F. Špatenka v souboji s domácí obranou vybojoval autové vhazování z pravé strany pokutového území Admiry, vhazoval aut F. Ulman na Š. Nikla, který našel v pravé spojce H. Hübla, ten na hranici velkého vápna J.Hudce, který udržel míč před bránícím stoperem A. Čížkem, prostrčil do levé spojky na nekrytého A. Magdiho a ten z 12 metrů poslal přízemní střelu ¾ metru vedle domácí branky.

Ve 28. min. obdržel domácí útočník Šiler žlutou kartu za šlapák a nakopnutí F. Ulmana.

Ve 32. min. pak si vytvořili i domácí náznak gólové šance, když po centru pravého obránce Herce z pravé strany se snažil o zakončení na hranici malého vápna ve skluzu domácí útočník Koutecký, ale míč stačil jen mírně tečovat a ten skončil za pomezní autovou čárou.

Ve 34. min. střílel z odraženého míče od obrany Dukly domácí kapitán, střední záložník Zahálka z 24 metrů nad branku Dukly.

Ve 38. min. pak se zaskvěl dobrým zákrokem brankář J. Štefan v brance Dukly, když vyrazil hlavičku domácího středního záložníka Čáchy z 8 metrů.

Nakonec se domácí ale přece jenom dočkali, a to ve 43. minutě, když po nepřesné rozehrávce z velkého vápna Dukly, dostal míč na kopečky atakující domácí pravý záložník Kunc, který našel na puntíku pokutového kopu nabíhajícího nekrytého útočníka Šilera a ten z voleje vstřelil první branku utkání, 1:0 pro Admiru.

Odpovědí Dukly byla gólová šance po dvou minutách, ve 45. minutě, když po trestném kopu z levé strany z 33 metrů, zahrávaném R. Fojtem, se k míči dostal na malém vápně na zadní tyči dobře nabíhající D. Kozma a z 6 metrů poslal míč podél bezmocného brankáře domácích jen těsně vedle.

V nastavené jedné minutě prvního poločasu se pak již nic zásadního neudálo a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení domácí Admiry.

Do druhé poločasu trenér Dukly, A. Majer provedl plánované vystřídání D. Kozmy, kterého v obraně plně nahradil D. Čížek.

Prvních patnáct minut druhé půle pokračovala hra v intencích prvního poločasu, tj. domácí v obranném bloku čekali na zastavení útočných akcí Dukly a vyráželi do protiútoků, na druhé straně obrana Dukly zahrávala dlouhé míče na vysunuté útočníky Dukly, kteří ale byli důsledně kryti čtveřicí obránců domácích. V 61. minutě Dukla vystřídala subtilní záložníky Dukly a místo nich přišli čerství A. Zapletal a Š. Krejčí. Dukla začala kontrolovat hru v poli, lépe si připravovala ofenzivní akce.

Přesto si domácí v 65. minutě vytvořili náznak nebezpečné situace, když po pasu „ulice“ do levého křídla a prudkém přízemním centru z levé strany zachraňoval na poslední chvíli před nabíhajícím záložníkem Čáchou ve skluzu jistý D. Čížek na rohový kop.

V 66. minutě se domácím povedla další nebezpečná akce, když po rohovém kopu Admiry se k odraženému míči dostal na pravé straně stoper Venc, odcentroval na malé vápno, kde před nabíhajícími útočníky stačil centrovaný míč brankář J. Štefan vyrazit, ale jen 12 metrů od branky Dukly na kopačky útočníka Šilera, který se snažil z jedné míč po zemi vystřelit, ale jeho střelu stačil brankář J. Štefan opětovně vyrazit, znovu na kopačky Šilera, a jeho opakovanou střelu z 11 metrů pak již brankář Dukly kryl.

Dukla odpověděla ve stylu „nedáš – dostaneš“, když hned o minutu a půl později, v 68. minutě, když po kombinaci Čížek – Zapletal – Ulman získala Dukla výhodu rohového kopu z pravé strany. Po jeho rozehrání a opakovaném centru J. Hudce se prosadil hlavou na malém vápně nekrytý A. Magdi a ze 4 metrů srovnal skóre na 1:1.

V závěrečné dvacetiminutovce pak stojí za zmínku dvě žluté karty domácích za hrubé fauly ma H. Hübla, které obdrželi pravý stoper A. Čížek za podkopnutí v 74. min. a levého obránce Frice v 87. minutě za držení unikajícího H. Hübla rukama.

Mezitím v 80. min. po protiútoku Dukly a přihrávce od J. Hudce zatáhl míč do levé spojky do velkého vápna F. Špatenka a po jeho přihrávce na hranici velkého vápna střílel v dobré pozici A. Magdi. Domácí obrana jeho nebezpečnou střelu stačila srazit na rohový kop.

V 90. min. pak rozhodčí faul udělil i žlutou kartu N. Krencivovi z Dukly za faul v souboji o míč v poli.

Zápas tak skončil pro oba týmy zaslouženou remízou.

Po 10. kole je tak rezerva Dukly na 8. místě tabulky ČFL, sk. A se ziskem 13 bodů, domácí Admira si od Dukly udržela tříbodový odstup a se ziskem 16 bodů je na 5. místě průběžné tabulky.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

My jsme odehráli těžké utkání na Admiře, kde vždycky je to hodně složité hrát s domácími, kteří jsou tradiční třetiligový tým, který je kvalitní a zkušený. Myslím si, že prvních třicet minut to bylo od nás docela dobré, měli jsme tam gólovou šanci, kterou jsme neproměnili, myslím si, že jsme měli hru ve své moci, naopak v závěru poločasu převzala hru Admira a dostala se do vedení po naší chybě v rozehrávce.

Ve druhém poločase jsme se zase první čtvrthodinu nemohli do toho dostat, potom po vystřídání se to trošku zvedlo a po standardní situaci jsme vyrovnali a až do konce zápasu jsme, myslím, byli spokojeni s bodem a spíš jsme to dohráli na remízu, protože domácí ještě takovým zesíleným tlakem v soubojích trošku vytvořili pár závarů před brankou. To je ale zase u našeho mladého mužstva pochopitelné, že tyto situace jsou pro něj ještě těžké.“