Ztráta bodů na domácím hřišti v derby s Motorletem

3. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

FK Motorlet Praha

Gothard – Ulman, Krejčí, Krenciv (K), Fojt – Hudec (70. Zapletal), Bačinský (70. Nikl), Lehký – Hrubeš (70. Magdi), Červenka (46. Jelínek), Buchvaldek (46. Špatenka)

Mihálek – Konopásek, Filip, Dvořák, Čepelák (K), Frizoni (55. Nátr) – Jurčišin Sven (70. Ani Chigozie), Alexandr, Rataj – Žížala (90. Hrabina), Šulc (90. Jurčišin Sabastián)

• Branky: Frizoni Da Cruz (37.min.), ŽK: Špatenka (79.min.), Majer (89.min.) - Mihálek (89.min.), Žížala (90.min.) , ČK: , Rozhodčí: Mach - Raplík, Braun .
Ve třetím kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině hosty z FK Motorlet Praha. Motorlet v minulém ročníku ČFL obsadil šesté místo se ziskem 40 bodů, dva body před jedenáctou rezervou Dukly Praha. V podzimní části před rokem v 9. kole rezerva Dukly remizovala na Motorletu 2:2, když střelci branek byli vlastní (brankář Mihálek) a M. Douděra a v jarní části se pak oba soupeři rozešli smírně 0:0. V uplynulém, druhém kole Motorlet zvítězil doma 4:1 nad Slavií Karlovy Vary a po dvou kolech měl na svém kontě 3 body za tuto výhru. B-tým Dukly měl po dvou kolech zisk 6 bodů, když ve druhém kole zvítězil na hřišti B-týmu České Budějovice 2:3. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu k udržení jejich zápasové praxe a k rozehrání po zranění. V záloze tak vypomohl F. Lehký a J. Hudec, v útoku pak J. Hrubeš, M. Červenka a L. Buchvaldek, po přestávce pak ještě O. Jelínek a F. Špatenka. V kvalitním zápase se zkušenější hosté dostali do vedení ve 37. minutě z trestného kopu zahrávaném z pravé strany levonohým Frizonim, když Dukla předtím neproměnila dvě gólové příležitosti. Zkušenější tým hostů hrál ze zajištěné obrany a vyrážel do protiútoků. Ještě do poločasu si Dukla vytvořila další gólovou příležitost, ale ani tu neproměnila. Po přestávce Dukla vystřídala dvojici útočníků z A-týmu L. Buchvaldek a M. Červenka dvojicí „kolegů“ O.Jelínek a F. Špatenka, ale ani jim se nepodařilo překonat hostujícího brankáře Mihálka. Nejblíže tomu byl v 69. minutě, ale střela F. Špatenky ze 6 m mířila jen do brankáře Motorletu. Hosté si pak při snaze Dukly o vyrovnání a při otevřenější obraně vytvořili také dvě příležitosti, ale v 80. min. nastřelili prudkou ranou pravého obránce Konopáska ze 14 metrů jen tyč Gothardovy branky a o tři minuty později pak pálil z 9 metrů hostující levý obránce Nátr z 9 metrů vedle 14 metrů od duklácké branky. V samém závěru utkání pak hosté taktickou hrou rozkouskovali utkání, přičemž za zdržování dostali v 89. a v *90. min. dvě žluté karty. Když pak v nastaveném čase po rohovém kopu hlavičkoval z bližšího malého vápna obranou tísněný F. Lehký půl metru nad hostující branku, skočilo utkání jednogólovou výhrou zkušenějších hostí. Dukla je tak v průběžné tabulce ČFL, sk. A po odehraných 3 kolech se ziskem 6 bodů na 8. místě.

Hosté z Jinonic nastoupili v rozestavení 5-3-2, pokud vyráželi do přečíslení do útoku, pak krajní obránci vyjížděli až do křídelních prostorů a rozestavení se posunulo na ofenzivní variantu 3-3-4. Do zápasu vstoupili lépe zkušenější hosté (věkový průměr 24,7 roku, tj. o 4 roky více než rezerva Dukly), kteří mezi 5. a 7. minutou zahrávali dva rohové kopy, ale domácí obrana hostům nedovolila ohrozit branku. Naopak, byla to Dukla, která si ve 14. minutě vytvořila první gólovou šanci, když pětičlennou hostující obranu, „rozebrali“ hráči Dukly pěknou kombinací a kdy zakončoval nabíhající F. Lehký z 8 metrů, ale jeho hlavička v plném běhu skončila vedle hostující branky. Ještě lepší pozici si vytvořili hráči Dukly v 18. min, když po přízemním centru z levé strany od F. Lehkého nezasáhl míč na bližší tyči nabíhající M. Červenka a hostující brankář míč vyrazil jen k J. Hrubešovi, který z 10 metrů přestřelil odkrytou hostující branku.

Ve 23. min. zahrozili též hosté, když ostrou střelu levého obránce Frizoniho zblokoval Š. Krejčí na malém vápně na rohový kop.

Ve 27. minutě opět J. Hrubeš se dostal do gólové šance po centru z levé strany od F. Lehkého, ale jeho pohotovou přízemní střelu ze 7 metrů hostující brankář Mihálek stačil ve skoku vykrýt.

Ve 37. min. po faulu obrany Dukly zahrával Motorlet z pravé strany z 20 metrů téměř od brankové čáry trestný kop, „zkrácený roh“, levým obráncem Frizonim Da Cruz, jehož falšovaná ostrá přízemní střela levou nohou skončila u bližší tyče v brance Dukly, 0:1.

Když pak ve 43. minutě po centru z levé strany od J. Hrubeše v gólové pozici hlavičkoval F. Lehký z 9 metrů jen lehce a s touto střelou si opět poradil hostující brankář Mihálek, šlo se do kabin za stavu 0:1 pro hosty.

Do druhého poločasu trenér A. Majer podle předem připraveného plánu a dohody s trenérem A-týmu, P. Radou ,vystřídal dvojici útočníků L. Buchvaldek a M. Červenka dvojicí O. Jelínek a F. Špatenka. Hostující trenér o poločase nestřídal. Hosté ve druhé půli ještě více uzavřeli prostor před vlastním pokutovým územím a vepředu operovala pouze dvojice útočníků Žížala, Šulc a krajní obránci již neútočili a neodkrývaly křídelní prostory Dukly.

Dukla se snažila kombinačně se prosadit a v 70. minutě si vypracovala 100% „tutovku“, když po kombinaci F. Lehký – O. Jelínek – F. Lehký následoval centr, který našel 6 m před brankou Motorletu volného F. Špatenku, ale ten ze 6 metrů jen „trefil“ hostujícího brankáře Mihálka.

Dukla i hosté v 70. min. prostřídali další hráče, ale s ubíhajícím časem hosté drobným zdržováním a kouskováním hry již nepřipustili zvrat v utkání. Za to obdržel v 89. min. a v 90. min. žlutou kartu hostující brankář Mihálek i útočník Žížala.

Dukla pak v nastaveném čase 4 minut ještě zahrávala rohový kop z pravé strany R. Fojtem na bližší malé vápno, kde se uvolnil od obránců F. Lehký, ale v těžké pozici jeho hlavička skončila půl metru nad přední tyčí.

Hosté si tak po taktickém výkonu odvážejí tři body a mladíci Dukly poprvé v podzimní sezóně ztratili body.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

Myslím si, že se nám dnes v zápase nepodařilo najít takovou herní pohodu, herní kvalitu, těžko jsme se dostávali do obranného bloku hostí. V prvním poločase si myslím, že jsme byli i trošku pohodlnější co se týče běhání a takových těch odražených míčů a soubojových situací a soupeř vlastně skóroval víceméně náhodně ze standardní situace. I přes tu naší, řekl bych „nepohodu“, jsme si vytvořili čtyři gólové šance a samozřejmě, když trefujete jen brankáře do nohou, tak se těžko ty body získávají. Na druhou stranu my jsme zase předtím v těch předchozích dvou zápasech, řekl bych, uhráli dva výsledky trochu šťastněji, tak někdy ten fotbal to trošku zprůměruje, se dá říct. Dnes mne jenom mrzí to, že jsme v prvním poločase měli být pohyblivější, běhavější a agresivnější, hlavně v těch odražených situacích.“