(1 : 2)

2. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

Andrew – Pařízek, Němeček, Novák, Šimoník (76. Smejkal) – Malecha (K), Böhm, Hák (57. Mašek) – Polanský (Dohnal), Prášek, Bastl (57. Bečvář)

Gothard – Ulman, Krejčí, Krenciv (K), Fojt – Hudec, Bačinský (73. Nikl), Zapletal (60. Hübl) – Lehký, Jelínek, Magdi (90+1 Kocman)

• Branky: 18' a 67'- Prášek - 6'- Jelínek, 42' a 63'- Lehký ŽK: bez karet ČK: , Rozhodčí: Švorc - Štípek, Gunitš.
Ve druhém kole ČFL, sk. A zavítala rezerva B-týmu Dukly do tréninkového centra mládeže českobudějovického Dynama ve sportovním areálu Mladé, kde na travnatém hřišti se utkala s rezervním týmem SK Dynamo České Budějovice. V uplynulém ročníku ČFL domácí B-tým obsadil v tabulce ČFL 12. příčku se ziskem 36 bodů, dva body za jedenáctou rezervou Dukly Praha. V podzimní části před rokem, ve čtvrtém kole béčko Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině béčko Českých Budějovic porazilo 2:1, když obě branky vstřelil J. Hrubeš a v jarní odvetě v Českých Budějovicích se oba týmy rozešly smírně po remíze 0:0. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe, a tak v záloze vypomohl J. Hudec a v útoku F. Lehký a O. Jelínek. Obě družstva předvedla rychlý, ofenzivně laděný kombinační fotbal v duchu fair play. V zápase, za letního počasí, Dukla v první půli většinu času odolávala tlaku domácích, kteří měli herní převahu, jejich hra byla dynamická s rychlým přenášením hry a zakončením v pohybu, vypracovali si i více brankových příležitostí, ale měli nepřesnou mušku. Za to Dukla byla v kontrech efektivnější a tak do poločasu, pro domácí trochu smůlovatě, se šlo za vedení Dukly 1:2. Ve druhé půli domácí polevili mírně ze svého tlaku a Dukla vyrovnala hru, vypracovala si také brankové příležitosti a v průběhu zápasu zvýšila své vedení na 1:3, které pak domácí stačili jen zkorigovat na 2:3 ve prospěch Dukly. Do zápasu vstoupili lépe domácí, v průměru věkově o více než rok zkušenější než mladíci z Julisky. Českobudějovičtí si v úvodní patnáctiminutovce vypracovali dvě gólové příležitosti, ale bez gólového efektu. Dukla se gólově prosadila již v 6. minutě po chybě domácích v rozehrávce, když střelcem branky byl O. Jelínek. Domácí tým pokračoval v nátlakovém, ofenzivním pojetí a v 18. minutě vyrovnal na 1:1. Tlak domácích pokračoval a Dukla hrozila jen z ojedinělých rušových protiútoků. Domácí si pak do poloviny zápasu vytvořili další dvě gólové příležitosti, ale v jednom případě se zaskvěl výborným zákrokem brankář Gothard a v jednom případě mu pomohlo břevno branky. Když pak těsně před přestávkou z hranice velkého vápna F. Lehký mírně tečovanou střelou dostal Duklu opět do vedení, sebedůvěra a odhodlání domácích bylo nahlodáno. Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva v nezměněných sestavách a hned po třech minutách druhé půle se o vzruch postaral brankář L. Gothard, který při zpracování míče na hranici vlastního pokutového území uklouzl, k míči se dostal atakující domácí střední útočník Prášek, ale než zamířil do odkryté branky Dukly, stačil míč směřující z jeho kopačky na branku ztečovat obětavě se vrátivší N. Krenciv. Dukla po té vyrovnala hru a po pěkné útočné kombinaci zvýšila v 63. minutě svůj náskok na rozdíl dvou branek, když střelcem banky byl opět F. Lehký. Domácí pak ve snaze zvrátit nepříznivý vývoj přidali a výsledkem byla jedna nevyužitá gólová šance zakončená střelou v těžké pozici z 8 metrů vedle a hned na to v 67. minutě snížení domácím středním útočníkem z 8 metrů po centrovaném míči na 2:3. Dukla po té aktivním způsobem hry kontrolovala vývoj utkání a sama si v závěrečné čtvrthodince vypracovala dvě gólové přiležitosti, ale ani A. Magdi, ani čerstvý H. Hübl je neproměnili, a tak i po pětiminutovém nastavení svítil na ukazateli skóre příznivý stav 2:3, který znamenal import 3 důležitých bodů z jihu Čech do Prahy na Julisku.

Od úvodních minut byli aktivnější hráči Dynama Českého Budějovice. Hned v 5. minutě po centrovaném míči z pravé strany zakončoval v brankové příležitosti z levé strany malého vápna domácí levý útočník Bastl, ale jeho hlavička skončila vedle branky Dukly.

Dukla se dostala do vedení v 6. minutě po chybné rozehrávce domácího středního záložníka Böhma, kdy míč vybojoval A. Magdi a po jeho pěkné přihrávce zakončoval prudkou přízemní střelou k tyči z 11 metrů O. Jelínek, 0:1. V 8. minutě skončil střelecký pokus CH. Bačinského z 20 metrů metr vedle domácí branky. Domácí pokračovali v nátlakovém ofenzivním pojetí a ve 14. minutě zakončoval střední útočník Prášek po centru z pravé strany nad branku Dukly.

Dukla pak zakončila svoji útočnou akci v 15. minutě střelu O. Jelínka z 18 metrů metr nad domácí branku.

V 18. minutě domácí vyrovnali stav na 1:1 po obloučku za linii obrany Dukly, kam si naběhl střední útočník Prášek a obloučkem ze 13 metrů nad vybíhajícím brankářem L. Gothardem zaslouženě vyrovnal.

Dukla kontrovala ve 21. minutě nebezpečnou přízemní střelou F. Lehkého z 23 metrů k tyči, ale domácí brankář Andrew stačil míč od tyče vyškrábnout na roh. Dukla po té zahrávala rohový kop, který zakončil pěknou ostrou střelou, která by šla asi do břevna, z 23 metrů J. Hudec, brankář Českých Budějovic C. Andrew stačil střelu tečovat konečky prstů těsně nad břevno.

Ofenzivní zápas zejména se strany domácích však pokračoval. Ve 28. min. ukázal pěkný zákrok brankář L. Gothard, když vyrazil střelu pravého záložníka, budějovického kapitána Malechy z 9 metrů. Hned z následného rohového kopu si domácí vypracovali další brankou příležitost, když hlavičkoval domácí vysoký střední záložník Böhm z 8 metrů nad branku Dukly.

Ve 33. minutě nebezpečně vystřelil z pravé spojky ze 17 metrů domácí levý záložník Hák, ale L. Gothard střelu směřující pod břevno stačil vyrazit na rohový kop. Když potom dva střelecké pokusy domácího pravého útočníka Polanského v 36. minutě a v 39. minutě z prostoru pravého křídla ze vzdálenosti 13 metrů skončily nad brankou Dukly, přišla řada také na útočníky Dukly, kteří si ve 41. minutě vytvořili také brankovou příležitost po získání míče na půli soupeře A. Zapletalem a následné přihrávce A. Magdiho na malé vápno, kdy zakončoval ze 7 metrů F. Lehký z otočky, ale jen do vyběhnuvšího brankáře Andrewa.

Domácí pokračovali v nátlakové ofenzivní hře a ve 42. minutě v další gólové příležitosti nastřelili pravým útočníkem Polanským z 8 metrů břevno duklácké branky.

Že nejlepší obranou je útok, potvrdil hned ve 42. minutě F. Lehký, když Dukla zachytila kombinaci domácích A. Zapletalem a následně ještě J. Hudcem a po kombinaci s F- Ulmanem v prostoru pravého křídla a následné výměně mezi J. Hudcem a F. Lehkým zakončil kombinaci z pravé spojky z 18 metrů přízemní střelou F. Lehký, kterou ještě mírně tečoval obránce do protipohybu brankáře Andrewa a Dukla tak získala nečekaně vedení 1:2.

Tato branka „do šatny“ uklidnila hostující tým, naopak „přitížila“ domácím.

Do druhé poločasu nastoupila obě mužstva beze změn v sestavách.

Hned ve 48. minutě mohli domácí vyrovnat po uklouznutí brankáře Dukly L. Gotharda, ale střelu domácího snajpra Práška směřující do odkryté branky z 11 metrů, stačil ve skluzu ještě v poslední chvíli ztečovat na roh kapitán Dukly, stoper N. Krenciv. Tato, jedna z několika předchozích neproměněných domácích šancí pak poznamenala výkon domácích, kteří časem začali v pohybu „uvadat“, naopak Dukla získala půdu pod nohama a po sérii prostřídání v celku domácích i v celku Dukly začala Dukla se více osmělovat a postupně i kontrolovat vývoj utkání.

Nejprve ještě F. Lehký po pěkné útočné kombinační akci v 63. minutě zvýšil na 1:3 pro Duklu. Akce začala u O. Jelínka, který udržel míč mezi dvěma protihráči, pak pokračovala přes F. Ulmana, Ch. Bačinského a R. Fojta, pak přes A. Magdiho, který narazil míč. F. Lehkému a po výměně přihrávek s J. Hudcem, gólově zakončil s chladnou hlavou sám před domácím brankářem z 8 metrů F. Lehký.

Domácí pak se ještě pokusili o vyrovnání stavu, nejprve v 66. min. v gólové šanci střílel z otočky střídající Mašek z levé spojky ze 13 metrů, naštěstí pro Duklu čtvrt metru vedle. A pak v 67. minutě po centrovaném míči z pravé strany od pravého záložníka Malechy se na malém vápně prosadil střední útočník Prášek a ze 7 metrů snížil na 2:3.

Domácí trenéři v poslední půlhodince vystřídali čtyři hráče v poli, Dukla sáhla ke střídání třech hráčů.

V poslední čtvrtině zápasu byla Dukla aktivnější než domácí, vytvořila si dvě gólové příležitosti, které ale zůstaly nevyužity. Nejprve v 77. minutě po kombinaci O. Jelínek – H. Hübl našel čerstvý H. Hübl na malém vápně nabíhajícího A. Magdiho, který ale z 8 metrů neprostřelil bránícího hráče Českých Budějovic a Dukla získala rohový kop.

V 79. minutě střílel obranou budějovických atakovaný A. Magdi z levé spojky, ale střela skončila 2 metry vedle domácí branky.

Když pak v 82. minutě po přihrávce O. Jelínka střílel H. Hübl z 12 metrů a domácí brankář jeho střelu z gólové pozice stačil krýt, skončil zápas i po 5 minutovém prodloužení cennou výhrou mladíků z Dukly 2:3.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

My jsme věděli, že dnes budeme hrát proti vynikajícímu týmu, který je už druhou sezónu pohromadě, což se projevilo hlavně v prvním poločase, kdy domácí nám nedali na nic čas. Paradoxně my jsme tam z úspěšného presinku šli do vedení, potom v momentě, kdy se mi zdálo, že už vyrovnáváme hru, tak domácí vyrovnali skóre a zase se dostali trošku „na koně“ a pak nám pomohl šťastný gól do šatny, kterým jsme se dostali do vedení 2:1.

Ve druhém poločase si myslím, že jsme srovnali hru, protože tam už ten zápas byl vyrovnaný, už tam nebylo moc gólových šancí, na gólové příležitosti to už bylo tři – tři a tam už si myslím, že jsme se s rychlou, agresivní, ale i kvalitní hrou domácích vyrovnali líp. Samozřejmě;, to vítězství je spíše více vybojované, na druhou stranu si myslím, že jsme se v průběhu zápasu herně zlepšovali.“