Výhra nad Prostějovem přiblížila Duklu k čelu tabulky

(0:1)

14. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

Krynskyj – Slaměna, Šimek (87. Moučka), K. Spáčil, P. Jaroň, R. Látal (65. Silný), Habusta, Gábriš, Bartolomeu (55. Zapletal), Malec, Koudelka.

Šťovíček - Vondrášek, Peterka, Hašek, Ludvíček - Moulis (73. Ullman), Jeřábek (73.Špatenka), Barac, Kozel (88. Holiš), Šebrle (73. Douděra) - Matějka (90+3 Zeronik).

• Branky: 68. Gábriš – 45+2. Moulis, 65. Kozel, ŽK: 42. Koudelka, 51. Látal, 71. Šimek – 90+1. Hašek, 90+4. Špatenka, Rozhodčí: Daniel Vokoun, Střely na bránu: 5:4, Střely mimo: 3:6, Rohy: 4:2.
  • Diváci: 320
V rámci 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se Dukla představila v Olomouci na hřišti Prostějova. Pražany poslal na konci první půle do vedení Pavel Moulis, po změně stran navíc zvýšil vedení svého celku David Kozel. Na výhře týmu z Julisky nic nezvrátila ani kontaktní branka Gábriše v osmašedesáté minutě.

Aktivnější úvod do zápasu se podařil domácímu Prostějovu. Rohový kop ve čtrnácté minutě zahrával nakrátko Koudelka. Přetažený centr po této rozehrávce následně jeden z prostějovských vracel před branku a Šťovíček míč pohotovým zákrokem vyškrábnul nad branku.

Celek o Olomouckého kraje hrozil i nadále a největší příležitost na skórování si přichystal po půl hodině hry. Nejprve těsně před volným Jaroněm odvrátil míč Jakub Jeřábek, celá akce ale dále pokračovala.

Další střela domácích z hranice brankového území, ale byla sražena výborně hrající dukelskou obranou. Jako poslední v krátkém časovém úseku vystřelil Slaměna, který technickou ránou Šťovíčka nepřekvapil.

V závěrečných vteřinách první půle dostal ke slovu pražský celek. Rychlý protiútok ve třetí nastavené minutě vedl David Kozel, který následně vyslal souběžně běžícího Pavla Moulise. Křídelník hostů zakončil ke vzdálenější tyči do protipohybu Krynského a poslal svůj tým do vedení.

Po změně stran se domácí sportovní klub dlouho snažil dostat skrz obranu svého soupeře, ale bez úspěchů. Pražané s postupem času začali určovat tempo hry a mimo jiné také začali více útočit.

Ve třiašedesáté minutě si nejprve skvěle narazil Šebrle s Lukášem Matějkou. Druhý jmenovaný dostal zpětnou přihrávku do levé strany, bezchybným výběhem ale náznak příležitosti překazil domácí brankář.

Následně se fanoušci v Olomouci dočkali dvou rychlých branek v krátkém čase. Nejprve se prostějovská obrana mezi sebou nedohodla a dlouhý nákop Jana Šťovíčka pro sebe vybojoval David Kozel, který po zemi prostřelil prostějovského brankáře, 0:2.

Hostům však toto vedení netrvalo dlouho, domácí v osmašedesáté minutě vsítili kontaktní branku. Koudelka na pravé straně posunul Šimonu Gábrišovi, který z úhlu procpal svoji střelu až za brankovou čáru a vzkřísil naděje na bodový zisk.

To však bylo z utkání vše. Svěřenci Petra Rady si pohlídali těsné vedení a ve venkovním zápase si připisují další tři body. Příští utkání odehrajeme již ve středu 1. listopadu v rámci osmifinále MOL Cupu. Na Julisku zavítá Vyškov.

Jiří Vágner (FK Dukla Praha): Dnešního vítězství si hodně ceníme, hráli jsme s nepříjemným soupeřem. Blíží se konec podzimní části a tři body z venkovního hřiště jsou v této fázi soutěže opravdu důležité. První poločas byl hodně bojovný, míč byl často ve vzduchu, ale v obranné fázi jsme si s tím dobře poradili. V útočné fázi nám naopak chyběla větší přesnost, rychlost a efektivita. Ze třech příležitostí jsme se nedokázali prosadit. Pomohl nám gól, který jsme vstřelili po krásné akci Davida Kozla, kdy se prosadil Pavel Moulis v poslední vteřině první půle. Druhý poločas jsme zahájili aktivněji, což vyústilo v náš druhý gól. Měli jsme dobrý pohyb a velkou část zbylých minut utkání jsme odehráli před brankou Prostějova. Bohužel jsme krátce po zvýšení na 2:0 inkasovali kontaktní gól. Konec utkání jsme tak dohrávali v nervózní, hektické atmosféře, kdy do našeho vápna chodilo od soupeře hodně dlouhých míčů. Závěr zápasu byl opravdu vybojovaný, ale měli jsme i několik brejkových příležitostí do otevřené obrany Prostějova. Příště musíme tyto situace trestat, být klidnější a přesnější v zakončení, abychom utkání zvládali ve větší pohodě.