(2:0)

12. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

Vágner – Biegon (65. Toula), Breda, Heppner, Kulhánek, Labík, Lacík (65. Šubert), Musil (84. Badu Dankwah), Nogha, Singhateh (90+4. Šmiga), Sanneh (65. Pernica).

Šťovíček – Barac, M. Červenka (46. Zeronik), Hrubeš (82. Škoda), J. Jeřábek, Kozel, Matějka, Moulis (88. Buchvaldek), Peterka, Šebrle (77. Douděra), Ullman (77. Vondrášek).

• Branky: 11. Singhateh (pen.), 30. Heppner, 63. Lacík – 56. Matějka (pen.), 67. Kozel, ŽK: 22. Sanneh – 44. M. Červenka, 73. J. Jeřábek, 83. Matějka, Rozhodčí: Starý D., Střely na bránu: 6:3, Střely mimo: 2:6, Rohy: 5:6.
Svěřenci Petra Rady zavítali v rámci dvanáctého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY do Vlašimi. Domácí modrobílí si brzy vypracovali vedení a v poločase vedli o dvě branky. Po změně stran nejprve snížil Lukáš Matějka, po třetí brance domácích přidal další kontaktní gól Kozel. To však bylo ze strany Pražanů vše, Dukla tak odjíždí z Vlašimi bez bodů.

Hosté z Prahy si hned v úvodu souboje vypracovali zajímavou příležitost. Pavel Moulis si v deváté minutě navedl míč do soupeřova vápna a po několika kličkách vystřelil. Ofenzivní křídelník žlutočervených orazítkoval tyč Vlašimi, s následnou dorážkou neuspěl Barac.

Pražany tato neproměněná příležitost velmi brzy mrzela. O dvě minuty později byl jeden z domácích hráčů faulován v pokutovém území a Vlašim kopala penaltu. K té se postavil Ebrima Singhateh, který zamířil do protipohybu Šťovíčka.

Svěřenci trenéra Hyského byli i nadále při chuti. Ve čtrnácté minutě se Vlašim dostala do rychlého protiútoku po levé straně. Barnabáš ve snaze obstřelit Šťovíčka o kousek minul vzdálenější tyčku Dukly.

Dukla ve snaze vyrovnat více držela míč, ale přes přehuštěný střed Vlašimi se hostující hráči špatně prosazovali. Po půl hodině hry navíc udeřili domácí podruhé. Rychlý centr z pravé strany zavíral na zadní tyči Petr Heppner, který napodruhé překonal brankáře Dukly.

Po změně stran byl vidět pokutový kop také na druhé straně. V pětapadesáté minutě se k penaltovému puntíku postavil Lukáš Matějka. Brankář Vágner sice nohou tečoval střelu, razantní rána ale nakonec propadla až do vlašimské sítě.

Vlašim v šedesáté třetí minutě opět odskočila na dvoubrankový rozdíl. Po průnikové přihrávce se k míči dostal Barnabáš Lacík, který lobem překonal Šťovíčka. Dukla o pár minut později bleskurychle odpověděla a snížila z jejího pohledu na 2:3. David Kozel sklepnul u zadní tyče přetažený centr přesně do odkryté branky.

Do konce utkání už žádná branka nepadla také z toho důvodu, že Duklu v závěru zápasu několikrát podržel brankář Šťovíček. Po reprezentační pauze se svěřenci trenéra Rady opět představí na Julisce.  V sobotu 21. října do Prahy přijede Chrudim.

Jiří Vágner (FK Dukla Praha): Zápas rozhodl první poločas, kdy jsme špatným výkonem Vlašimi umožnili vedení 2:0. Hráli jsme pohodlně a měli špatný pohyb. Chyběla nám aktivita směrem dopředu, a tak jsme Vlašim nedonutili k žádné chybě. Do druhého poločasu jsme naopak vstoupili lépe. Z penalty se nám podařilo rychle snížit stav utkání. Vzápětí jsme ale inkasovali z akce po naší standartní situaci. V dnešním utkání k této situaci došlo hned dvakrát, a to se nemůže opakovat. Vlašim nám dnes oplatila divokou porážku z minulé sezóny, kdy jsme na Stadionu v Kollárově ulici vyhráli 4:3. Dnešní zápas byl opět plný gólů, ale s porážkou na naší straně. Ztráta bodů před reprezentační porážkou nás velmi mrzí, protože jsme si mohli vytvořit lepší výchozí pozici do posledních zápasů podzimní části. V následujících čtrnácti dnech se musíme dobře připravit na další utkání, abychom byli znovu bodově úspěšní. Z dnešního utkání se musíme poučit i z toho, že pokud nebudeme dostatečně zodpovědní, tak se nám to může vymstít.