Dukla porazila Kroměříž. Rozhodl první poločas

10. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

SK Hanácká Slavia Kroměříž

Šťovíček – Hašek, Peterka, Ullman, Hrubeš (82. Vondrášek) – Moulis, Barac, Kozel (90. Jeřábek), Douděra (69. Šebrle) – Matějka (82. Lehký), M. Červenka (69. Zeronik).

J. Dostál – T. Matoušek (60. Jaroň), Zavadil, Tiahlo, Jeleček (75. Vyhlíd) – Cupák, Houser (60. Dočkal) – Oulehla, Hrdlička, Fulnek (46. P. Červenka) – Chukwudi (60. Chwaszcz).

• Branky: 13. Peterka, 31. Matějka, 71. Matějka – 82. Chwaszcz, ŽK: 54. Hrubeš, 90+3. Vondrášek – 7. Oulehla, 61. Jeleček, 73. M. Jaroň, Rozhodčí: Opočenský – Arnošt, Cichra, Střely na bránu: 13:1, Střely mimo: 4:9, Rohy: 3:1.
  • Diváci: 842
V desátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítala na Julisku Hanácká Slavia. Pražané se v první půli prosadili dvakrát. Na úvodní hlavičkový zásah Peterky navázal po půl hodině hry Matějka. Po změně stran se nejlepší střelec Dukly z minulé sezóny prosadil podruhé v zápase. Na vítězství Pražanů nic nezměnila ani snižující branka Chwaszcze na konečných 3:1.

Svěřenci trenéra Petra Rady do utkání vstoupili aktivně a od samého začátku více hrozili. Blízko první brance byl ve třinácté minutě Ondřej Ullman. Krajní obránce celku z Julisky si naskočil na centr Davida Kozla. Skvělým zákrokem se však blýsknul brankář Dostál, který konečky prstů vytěsnil na další roh.

Druhou nabídnutou standardku už domácí využili a dostali se po úvodním tlaku do vedení. Na centrovaný míč Jakuba Barace si ve vápně nejvýše vyskočil Jan Peterka. Kapitán Dukly svoji hlavičku otřel o jednoho z obránců Hanácké Slavie a míč následně zapadl až za brankáře Dostála.

Domácí ani po vstřelené brance nepolevili a po půl hodině hry se prosadili podruhé. Marek Červenka posunul nahrávkou Ullmanovi. Třiadvacetiletý fotbalista poté adresoval přízemní centr na zadní tyč, kde stál Lukáš Matějka. Nejlepší střelec Pražanů z minulého ročníku nabídnutou šancí nepohrdnul a zvýšil Dukle vedení.

Před poločasovou pauzou se mohli prosadit také hosté. Oulehla si ve vápně našel propadnutý centr Jelečky. V rozhodujícím okamžiku však kroměřížský záložník promáchnul a netrefil míč podle představ. Brankář Šťovíček proti této střele nemusel ani zasahovat.

Krátce po změně stran měli domácí na kopačkách další velkou šanci. Kapitán Kroměříže Matoušek sice vypíchnul ve vlastním vápně míč Baracovi, ten se ale následně odrazil k nabíhajícímu Matějkovi. Autor druhé dukelské branky další zásah nepřidal, z blízkosti přestřelil hostující branku.

Matějku neproměněná šance nemusela mrzet příliš dlouho. Dejvický tým se třetí branky dočkal necelých dvacet minut před koncem zápasu. Jakub Zeronik posbíral míč u levé autové čáry a na hranici vápna od běhu předal Matějkovi. Domácí šutér předvedl dokonalý obstřel na zadní tyč, kterým potřetí rozveselil domácí fanoušky.

Hanáci se do konce zápasu také přece jen dočkali vytoužené branky. Ve dvaaosmdesáté minutě kroměřížský Patrik Červenka překonal z úhlu brankáře Šťovíčka skákavou střelou. Celou akci před dvojicí domácích obránců dohrál Šimon Chwaszcz, který z blízkosti uklidil míč do dukelské branky.

Další utkání čeká Duklu již ve středu 27. září od 18 hodin v Uherském Hradišti, kdy se svěřenci trenéra Petra Rady střetnou v rámci 3. kola MOL Cupu s týmem 1. FC Slovácko.