8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

SK Líšeň

Šťovíček – Ullman, Hašek, Peterka (C), Ludvíček (66. Hrubeš) – Moulis (74. Škoda), Barac, Kozel – Matějka (74. J. Jeřábek), Šebrle (62. Douděra), Zeronik (62. M. Červenka).

Veselý – Otrísal, M. Jeřábek, Sokol (89. Mezera), Vandas (75. Vlasák), Matocha, Polášek (75. Tauš), Machalík (87. Mionić), Čermák, Lutonský, Joković.

• ŽK: Peterka - 90+2. Veselý, 90+5. Otrísal , Rozhodčí: Radina – Slavíček, Ježek, Střely na bránu: 5:3, Střely mimo: 8:3, Rohy: 8:4.
V rámci osmého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítala na Julisku Líšeň. Oba týmy do utkání vstoupily aktivně a už v prvních pěti minutách hry mělo každé z mužstev dobrou gólovou šanci. Gólem ale nakonec neskončily šance ani jednoho z týmů a Dukla si tak připisuje bod za bezbrankovou remízu.

Obě mužstva vstupovala do utkání s odlišnými ambicemi. Dukla měla v případě tříbodového zisku jisté průběžné první místo tabulky F:NL po prohře Vyškova v Chrudimi (1:2), zatímco Líšeň vbíhala na trávník se snahou si vylepšit své místo ve středu startovního pole druhé fotbalové ligy.

Zápas začal ve velkém tempu. V druhé minutě prostrčil míč Moulis do vápna na Zeronika. Nahrávka od útočníka Dukly ale jen prolétla vápnem.

Moulis se ve dvacáté minutě prokličkoval do vápna, ale na zadní tyči chybělo jeho spoluhráčům pár kroků, aby gólově zakončili. O další minutu později se pak Zeronik dostal k hlavičce, ze které trefil břevno. Poté byla celá hra přerušena, protože celé akci předcházel ofsajd.

Na konci 27. minuty našel Moulis přesným centrem Zeronika, který svým zakončením mířil vysoko nad. O pár minut později se poté sám Moulis ocitl ve střelecké pozici. Centr z rohového kopu přeletěl všechny včetně hostujícího brankáře a dukelskému střelci se tak otevřela odkrytá branka. Střelu bez přípravy ale neprovedl přesně podle svých představ.

První poločas do svého konce už žádné výraznější šance nenabídl.

V druhém dějství si fotbalisté vypracovali územní převahu, ze které si však nedokázali vypracovat nic kromě několika standardních situací. V 63. minutě byl protihráčem tvrdě dohrán levý obránce Dukly David Ludvíček. Po dopadu na rameno musel být střídán.

Ve velké šanci se objevil Martin Douděra v 83. minutě po kombinaci Michala Škody s Jakubem Jeřábkem. Jeho střela z bezprostřední blízkosti ale skončila jen v náručí gólmana Veselého.

Útočník Škoda byl i u další velké příležitosti dukelských, když si v 91. naskočil na centr Ullmana a zakončil jen těsně vedle svatyně brněnských.

Utrápený zápas mezi Duklou a Líšní skončil bezbrankovou remízou 0:0. Další zápas čeká svěřence trenéra Petra Rady ve středu 6. září od 17 hodin v MOL Cupu proti výběru Loko Vltavín.