6. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

FC Vysočina Jihlava

Šťovíček – Hašek, Ludvíček, Barac, Kozel (74. Vondrášek) – Moulis (74. Špatenka), Peterka (52. Jeřábek), Ullman, Matějka, Šebrle (60. Douděra) – Zeronik (74. Červenka).

Soukup – Vedral, Tonbul, Farka, Selnar (73. Křivánek) – Tureček (60. Křehlík), Svoboda – Araujo-Wilson (81. Franěk), Lacko, Pešek (73. Chytrý) – Fila (81. Tall).

• Branky: 30. Zeronik, ŽK: 86. Lacko, 90+3. Franěk, Rozhodčí: Kotala – Bureš, Mikeska, Střely na bránu: 3:2, Střely mimo: 2:2, Rohy: 5:3.
  • Diváci: 1166
V šestém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítala na Julisku Jihlava. Po opatrném začátku začali být aktivnější domácí, ve třicáté minutě vsítil branku Jakub Zeronik. Po změně stran bylo k vidění několik dalších šancí na obou stranách, ale žádná z nich dalším gólem neskončila. Dukla tak poráží Jihlavu nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

První Jihlava měla před začátek kola pouze jednobodový náskok na Pražany. Obě mužstva si od začátku uvědomovala důležitost zápasu, což dokazoval i zodpovědný přístup hry v úvodu. Ačkoliv se Dukle v aktuální sezoně častokrát podařilo skórovat během prvních minut, tentokrát si připravil první náznak šance až Pavel Moulis v desáté minutě. Celou akci však překazil včasný návrat hostující obrany.

O šest minut později už byl tým z Dejvic brance daleko blíže. Jakub Zeronik obdržel po autovém vhazování míč, se kterým se otočil a vystřelil. Rána zpoza vápna orazítkovala brankovou konstrukci Jihlavanů a následně celou akci dohrál Lukáš Matějka. Dukelskému střelci však míč nespadl ideálně na nohu a jeho pokus mířil vysoko nad soupeřovu branku.

Převaha svěřenců Petra Rady vyústila v branku po necelé půlhodině hry. Pavel Moulis nejprve zakončil rychlý protiútok, po jehož teči následoval pro domácí celek rohový kop. Míč se na hranici vápna dostal k Jakubu Zeronikovi, který přesnou střelou do horního růžku Soukupovy branky otevřel skóre zápasu. Do konce první půle měli domácí ještě několik příležitosti na zvýšení svého vedení.

Nejprve se do samostatného úniku dostal po nahrávce Matějky Zeronik, který si na poslední chvíli míč příliš předkopnul a sám se tak připravil o nejlepší možnou pozici na zakončení. O malou chvíli později se v brankovém území objevil Štěpán Šebrle, jeho rána ale letěla pouze po zemi doprostřed brány, s čímž neměl brankář Jihlavy žádný problém.

Deset minut po změně stran bylo vidět po jedné velké šanci na každé straně. Nejprve Lacko nacentroval míč do vápna Dukly, tento nebezpečný míč byl však na poslední chvíli odvrácen domácí obranou na rohový kop. O několik okamžiků později hledal střelec první branky Zeronik spoluhráče Moulise přízemním centrem. Křídelní hráč červenožlutých ale ani v pádu na míč těsně nedosáhl.

Domácí s přibývajícími minutami svého soupeře stále více tlačili, navzdory tomu však v klíčových momentech nezvládli koncovku. Moulis se v sedmašedesáté minutě ujal exekuce volného kopu. Centrovaný míč nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů uklidit do poloodkryté branky. A o několik desítek vteřin poté obdržel ve vápně Zeronik nahrávku po zemi, ale také jeho střela jen proletěla mimo tři jihlavské tyče.

Ačkoliv se celek z Vysočiny snažil v závěrečných minutách o vyrovnání nepříznivého stavu, díky zodpovědné obranné hře a velkému množství přerušení se to Jihlavanům nepodařilo. Z Prahy si tak svěřenci Oulehly odvážejí první porážku v nové sezoně.

Duklu čeká další zápas příští pátek. Pražané se vydají do nedaleké Příbrami, kde se pokusí navázat na skvělé výkony v posledních kolech.