PORTRÉTY Z JULISKYMario Holek

Fotbalistky 9 let a mladší – Informace

Dukla Praha má již několik let velmi širokou základnu fotbalistek, které jsou rozřazeny do kategorií podle věku. Kategorie WU9 ve svém označení skrývá dívky „ženy“ do věku 9 let. V této kategorii najdete i pětileté fotbalistky, které mají základní pohybové schopnosti a nebojí se v kolektivu, ve kterém se po hráčkách již vyžaduje určitá samostatnost. Mladé fotbalistky mohou kdykoliv trénink v našem týmu vyzkoušet. Pokud trenér zjistí, že tento typ tréninku zatím není pro konkrétní dívku vhodný, doporučí začít nejprve ve fotbalové školičce.

WU9 je kategorie mladší přípravka. Fotbalistky se učí základům fotbalu, pravidla, pohyb bez míče i s míčem. WU9 běžně hraje mistrovská utkání, do kterých jsou zařazeny zkušenější a starší hráčky. Méně zkušené dívky a mladší ročníky jsou zařazovány do turnajů pro mladší a do přátelských utkání. Hned od začátku se snažíme dívky zapojit do turnajů, protože věříme, že nejlepší trénink je samotná hra.

Tréninky a nábor malých fotbalistek

Tréninky probíhají 3x týdně. V pondělí, ve středu a v pátek od 17:00 do 18:30 na umělé trávě stadionu na Julisce, Praha 6

Nábor nových hráček probíhá po celý rok. Stačí se přijít podívat na trénink, 2krát – 3krát si to zkusit a pak se rozhodnout. Za trénink na zkoušku se nic neplatí a trenér se vždy snaží novou dívku co nejvíce zapojit do kolektivu. Před návštěvou tréninku, je dobré se domluvit s vedoucí týmu, nebo s trenérem, protože se může stát, že tým zrovna místo tréninku bude na nějakém přátelském utkání.

Zápasy, přátelská utkání, barva dresů

Protože chceme, aby dívky co nejvíce hrály, rádi přijmeme pozvání k přátelskému utkání a to i s kluky ročník 2010 a mladšími.

Naše fotbalistky hrají zápasy ve vínových dresech. Pro domácí utkání máme i žlutou variantu. Prosíme soupeře, aby nás včas informovali, v jakých dresech přijedou.

V případě dotazů se můžete obrátit na vedoucí týmu Marii Škorňovou, tel.: 777 110 784, skornova@fkduklazeny.cz.

Dobromat.cz - Kadm nkupem pomhte
Podpořte dívčí a ženský fotbal na Dukle při nakupování přes internetové obchody, aniž by vás to stálo jen 1 hal navíc. Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, přidejte si do prohlížeče tohoto pomocníka: http://dobromat.cz/rozsireni/pridat

Aktuálně z kategorie

Z09: pokus první