f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Ústí n. Labem - Dukla Praha 2:2
PORTRÉTY Z JULISKYMichal Bezpalec

Ženy B: Zisk jednoho bodu z Ústí

6. 9. 2017 | Redakce

Ženy B: Zisk jednoho bodu z ÚstíV 1. kole zavítal ženský B-tým do Ústí nad Labem, kde sehrál vůbec první utkání v České fotbalové lize žen. Hráčky Dukly dvakrát vedly, ovšem nakonec se musely spokojit s konečnou remízou 2:2.

1. kolo, sobota 2. 9. 2017, 14:00, UMT Ústí nad Labem, Masarykova
Ústí n. Labem Ústí n. Labem

Ústí n. Labem: Cvrčková – Jankovská, Sabóová (83. Limrová), Jankovská (Hálková), Götzová (Vacková), Mikinová, Kremová, Jasanová, Tomasová, Kodešová, Málková
Dukla Praha: Havlasová – Koubová, Kloučková, Kocková, Lerchová – Davidová, Kramerová (65. Pavlíková) – Havlíčková, Košatková (75. Plachá), Vytlačilová – Pýchová
Branky: 35. z pen. a 86. Kodešová – 20. Havlíčková, 75. Pýchová
Rozhodčí: Košťál - Zeman, Vaverka

Utkání bylo přesunuto z trávy na UMT, to ovšem našim hráčkám nevadilo. Povrch byl mokrý a velmi rychlý, přesto si s tím oba týmy poradily dobře. Úvod začali lépe domácí hráčky, které měly několik náznaků, ale ohrožení branky nebylo. Po chvíli se do hry začala dostávat Dukla, fotbalistky ve žlutém si vytvářely daleko více šancí, které nedokázaly dotáhnout do finále. Ve 20. dostala míč napodruhé Košatková do křídla, Havlíčková se poté nemýlila. Ústí srovnalo o 15 minut později, kdy se z penalty trefila Kodešová. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhá půle byla v podobném tempu, Dukla si vytvářela příležitosti, ale nedokázala je proměnit. Až čtvrthodinku před koncem Pýchová zpoza vápna přehodila gólmanku a vedení bylo na světě! Když už to vypadalo na tříbodový konec, přišla tvrdá rána pár minut před koncem. Po faulu před vápnem si postavila míč opět Kodešová a do šibenice vyrovnala a uzavřela stav na výsledku 2:2. Dukla se tak rozešla s Ústím smírně, oba týmy braly bod.

Jakub Kowolowski, trenér: „Chtěl bych vyzdvihnout přístup hráček. Do utkání jsme nevstoupili dobře, ale rychle jsme se oklepali a začali plnit, co jsme si připravili. Doplatili jsme však na produktivitu a vzhledem k průběhu utkání je bod pro mě ztrátou. Také mě mrzí góly ze standardních situací, kdy jsme stále laxní a nedůrazní. Soupeři často nabídneme šanci individuální chybou. S hráčkami se o tom pobavíme a připravíme do dalšího utkání doma s Mokrým.“

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET