f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Dukla Praha - Příbram 2:1
PORTRÉTY Z JULISKYJan Holenda

Ženy B: Velmi cenné vítězství nad Příbramí

11. 10. 2017 | Redakce

Ženy B: Velmi cenné vítězství nad PříbramíNa domácím hřišti v Cholupicích se odehrálo další kolo České fotbalové ligy žen mezi Duklou B a Příbramí. Souboj ve středu tabulky dopadl lépe pro domácí celek a naše hráčky si tak připsali cenné 3 body.

6. kolo, sobota 7. 10. 2017, 16:00, Sokol Cholupice
PříbramPříbram

Dukla Praha: Frolíková – Koubová, Kocková, Kloučková, Kroutilová (83. Buttová) – Davidová, Pavlíková (65. Králíčková) – Havlíčková, Košatková (46. Kramerová), Vytlačilová (46. Lerchová) – Pýchová
Příbram: Vacíková – Boukalová (87. Valášková), Tkáčová (82. Vavrušková), Dědinová, Vyskočilová, Drdošová, Císařová, Krůtová, Kopačová, Kočová (Poláková), Branžovská
Branky: 42. Pýchová, 82. Lerchová – 23. Vyskočilová
Rozhodčí: Zatkal – Heinzel, Grégr

Začátek utkání byl opatrný, jakoby si oba týmy uvědomovaly jeho důležitost. Domácí obraně dělala problémy hlavně hráčka s číslem 7 Vyskočilová, která se prosadila ve 23. minutě, když využila zaváhání na pravé straně domácích a nechytatelnou ranou do šibenice otevřela skóre utkání. Poté se osmělily i hráčky Dukly, ale žádná z útočných akcí nebyla dotažena do zdárného konce. Na konci prvního poločasu si hostující hráčky pohrávaly s míčem v nebezpečné blízkosti vlastní branky, míč se po nepřesné přihrávce dostal k Pýchové, která přesnou střelou k tyči zařídila vyrovnání.

Druhý poločas převzaly iniciativu hráčky Příbrami, které měly v prvních dvaceti minutách územní převahu, ale vážnější šance si vypracovat nedokázaly. Poté zahrozila i Dukla, když se po průnikové přihrávce dostala do úniku z levé strany Havlíčková, ale Vacíková předvedla reflexní zákrok. Po identické situaci se v 82. minutě dostala do úniku opět Havlíčková, všimla si lépe postavené Lerchové a ta předloženým míčem před prázdnou branku nepohrdla a dokonala obrat v zápase. Vedení nemuselo vydržet dlouho, když se do šance dostala Příbram, ale brankářka Frolíková měla dobře postavené tyče. Definitivní pojistku mohla přidat s velkou chutí hrající Havlíčková, ale Vacíková byla opět připravená. Když v posledních vteřinách netrefila s přímého volného kopu Vyskočilová branku, bylo o osudu utkání rozhodnuto a domácí hráčky si připsaly důležité tři body.

Jakub Kowolowski, trenér: „Cenné body si odnášíme z tohoto utkání. Byl to vyrovnaný zápas s minimem šancí, za soupeřky odehrála skvělé utkání Soňa Vyskočilová, která se ukázala jako velká individualita tohoto týmu, se kterou naše obrana měla problémy. Dopouštěli jsme se bohužel taktických chyb v defenzivě, kdy ne všichni plnili, co měli a následná efektivita zisku míče nebyla vysoká. Co však musím vypíchnout, je obětavost a bojovnost. Hráčky přečkaly nápor druhé půle a následně jsme si vytvořili několik gólových šancí s vítěznou tečkou. I přes to, že výkon nebyl dle našich představ, vážíme si tří bodů.“

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET