PORTRÉTY Z JULISKYMichal Smejkal

Ženy B: Pád na úvod jara

7. 3. 2017 | Redakce

Ženy B: Pád na úvod jaraLiga se rozběhla ženskému B-týmu, který se připravoval v přípravě na jarní část sezony. Do té však vstoupil nejhůře jak šlo, prohrou 1:3 na domácí půdě.

12. kolo, sobota 4. 3. 2017, 18:00, UMT Juliska
Čechie TuklatyČechie Tuklaty

Dukla Praha: Psutková – Němečková, Kůtová, Kocková, Dostálová – Motyková, Kramerová – Havlíčková, Košatková, Lerchová – Pýchová
Střídaly: Drdošová, Kroutilová, Alexová, Čechová, Buttová
Čechie Tuklaty: Kabeláčová – Vodáková, Dvořáková, Pacovská, Čepelová, Drahotová, Mádlíková, Dvořáková, Semerádová, Rašmanová, Nečková
Střídaly: Bínová, Bursíková, Přívozníková
Branky: 18. Lerchová – 21. Dvořáková, 24. Mádlíková, 83. Bursíková
Rozhodčí: Zloch – Pytloun, Čikara

Juliska se k večeru rozsvítila a na nově zrekonstruovanou umělku vyběhly fotbalistky Dukly, připravené k prvnímu zápasu proti Tuklatům. Utkání začalo hned šancí Tuklat, které využily chyby v obraně Dukly, ale Psutková dokázala zasáhnout včas. Postupem času získávala Dukla kombinační převahu, několik akcí však díky ofsajdům nedotáhla. Po necelých dvaceti minutách se ve vápně k míči dostala Pýchová, která našla ještě lépe postavenou Lerchovou a Dukla šla do vedení. Následně přišly dvě facky. Špatná rozehra na vlastní polovině, Dvořáková natáhla asi z 30 metrů a trefila se přímo do branky. Po chvilce si ve vápně našla prostor Mádlíková, která byla nikým neatakována a otočila utkání na 2:1 z vlastního pohledu. Poločas dohrály hráčky Dukly s větším držením, ale nijakou převahou v šancích.

Až ve druhé půli se k velkému tlaku dostaly fotbalistky ve vínovém, kombinovaly, tlačily soupeře, ovšem z několika vyložených šancí nedokázaly vstřelit branku. Dukla dokázala i srovnat, ovšem pro ofsajd Pýchové nebyl gól uznán. Na samém konci při stálém tlaku, se soupeř dostal na koně, domácí jakoby hrály v křeči a padla pak i třetí branka, která rozhodla o tom, že Tuklaty si odvezou všechny tři body.

Jakub Kowolowski, trenér: „Z utkání jsem se ještě nevzpamatoval. Stále mě trápí tato laciná ztráta, nebudu tajit své rozhořčení z utkání. Soupeř odehrál přesně to, co jsme čekali a o to je to horší. Věděli jsme, na co si dát pozor, připravovali se na to, ale jakmile jsme byli v utkání, nastaly chyby, nedůraz, nedostoupení. Mrzí to o to více, že jsme soupeře přehrávali, hra byla vskutku podle našich představ. Hráčkám jsem své již řekl, nyní je třeba v této situaci dát se dohromady a připravit se na další utkání. Můj tým to zvládne.“

Carbounion Bohemia Adidas ePojisteni.cz Alsamisport
Fides Carbosped Sportprogres NH Prague