f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Dukla Praha - Slavia Malešice 1:0
PORTRÉTY Z JULISKYGünter Bittengel

Ženy B: Gól z 10. vteřiny rozhodl

19. 3. 2017 | Redakce

Ženy B: Gól z 10. vteřiny rozhodlV sobotu odpoledne se sešel B-tým Dukly v Cholupicích k důležitému utkání. Po úvodní ztrátě potřebovaly domácí fotbalistky nejen zvítězit, ale zároveň vyjít z dvojutkání s Malešicemi lépe. A povedlo se!

14. kolo, sobota 18. 3. 2017, 15:00, Cholupice
Slavia MalešiceSlavia Malešice

Dukla Praha: Frolíková – Košatková, Kůtová, Kocková, Lerchová – Motyková, Psutková – Havlíčková, Sůrová, Pýchová – Kroutilová

Střídaly: Čechová, Němečková, Kramerová, Buttová, Moravcová, Alexová
Slavia Malešice: Baudyšová – Jílková, Lébrová, Hromádková, Kracmanová – Kloubková, Novotná, Stanková, Navrátilová – Jalůvková, Mernyová

Střídaly: Prunerová, Kubisková, Peroutková
Branka: 1. Pýchová
Rozhodčí: Slavík – Grégr, Kerbach

Utkání s Malešicemi bylo pro Duklu velmi důležité z pohledu dalšího pokračování na jaře. Vzhledem ke ztrátě bodů doma s Tuklaty bylo třeba vyhrát a ještě dopadnout lépe v dvojzápase, kdy z prvního utkání v Malešicích byl výsledek 1:2. A naše hráčky nemohly začít lépe. Po úvodním výkopu se dostal dlouhý míč k hostující gólmance, kde vzniklo nedorozumění se stoperkou Lébrovou. Baudyšová míč odkopla jen na kopačky Pýchové, která ho hned z první dostala do branky. 1:0 – snový začátek. Zápas byl plný nepřesností, zejména hodně soubojů, přesto si Dukla vypracovala ještě dvě nadějné příležitosti, které však nedokázala zužitkovat. Zápas probíhal ve složitých povětrnostních podmínkách, které samozřejmě dělaly problém oběma týmům.

Malešice začaly zlobit až ve druhém poločase, kdy hrály po větru. Domácí hráčky se nemohly do 70. minuty dostat z vlastní poloviny a několik nebezpečných závarů před Frolíkovou musela řešit obrana. Také sama brankářka domácích podala velmi jistý výkon a několikrát podržela svůj tým. Následně se hra přelila, nový impuls dostaly fotbalistky ve vínovém a hned do tří velkých šancí se postupně dostaly Havlíčková, Alexová a Moravcová. Bohužel ani jedna nedokázala zvednout skóre o další branku, a tak duel mezi Duklou a Malešicemi dopadl 1:0, gólem Pýchové z první minuty. Zároveň tento výsledek postavil Duklu v tomto dvojzápase do lepší pozice.

Jakub Kowolowski, trenér: „Velmi důležité tři body. Zároveň vítězství 1:0 je pro nás lepším vzájemným srovnáním, což mě těší. Utkání bylo těžké, soupeř byl velmi soubojový, jejich středové hráčky měly skvělé držení míče, k tomu přičtu počasí, nic jednoduchého, avšak holky to zvládly. Vybíral jsem pro utkání samozřejmě rychlostní a soubojové typy, které jsem doplnil o pár technických hráček. Tato myšlenka už znamenala, že se nebude hrát tolik fotbal, možná jsme na soupeře koukali až moc, ale v konečném výsledku to hodnotím kladně. My si vypracovali 5 jednoznačných šancí a soupeř pouze dvě, tato statistika mě samozřejmě těší. Náznaků tam bylo více z obou stran. Utkání tak rozhodla pro mě kontroverzní situace, na tu se však nikdo už ptát nebude. Holkám tleskám, máme prázdnou hlavu, klid a teď je třeba se soustředit na dvojutkání Třebestovice a Minerva.“

Carbounion Bohemia Adidas ePojisteni.cz Alsamisport
Fides Carbosped Sportprogres NH Prague