f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Slavia Praha WU15 - Dukla Praha 0:4
PORTRÉTY Z JULISKYPatrik Brandner

Ženy B: Dobrý dojem z Edenu

12. 8. 2017 | Redakce

Ženy B: Dobrý dojem z EdenuVe čtvrtek se místo tréninku utkaly hráčky B-týmu Dukly proti Slavii WU15. V již šestém přípravném utkání si připsali fotbalistky z Julisky první vítězství podpořené dobrým výkonem zejména v druhé polovině utkání.

PU, čtvrtek 10. 8. 2017, 18:30, UMT Eden
Slavia Praha WU15 Slavia Praha WU15

Dukla Praha: Havelková – Kloučková, Kocková, Koubová, Motyková, Moravcová, Buttová, Košatková, Kramerová, Šefčíková, Vytlačilová, Kroutilová, Šedivá, Jehličková, Pýchová, Lerchová, Plachá
Branky: 52. a 73. Lerchová, 40. Jehličková, 84. Šedivá

Utkání bylo hráno na tři třetiny, které se daly dle situace na hřišti rozdělit. Do té první měla vstup lepší Slavia, několikrát se po ztrátách dostala do přečíslení, ale akci nedotáhla. Obrana jakoby v prvním poločase nevěděla, co na hřišti. V našem vápně byly k vidění velké zmatky, naneštěstí skvěle chytající Havelková držela Duklu na 0:0.

Do druhé třetiny už měly ale hostující hráčky vstup lepší a po pauze se objevil na hřišti jiný tým. Několik akcí se rozbíhalo na obě strany, míč však poprvé v síti visel až ve 40. minutě, kdy Koubová na pravé straně vybojovala míč a vyslala Jehličkovou do úniku, která jej proměnila na 1:0. O deset minut později zachytila rozehrávku Lerchová a v souboji s gólmankou se nemýlila. 2:0 po druhé třetině a šancí ještě bylo pár.

Třetí třetina však byla již ve znamení jasné převahy, kterou na hřišti Dukla měla. Slavia občas také zahrozila, ovšem tempo hry určovala Dukla. Svůj druhý gól v utkání a zajímavý výkon podala Monika Lerchová, jejíž střílený centr nezachytil nikdo, ani soupeřky. Pro jejich smůlu zapadl přesně za zadní tyč branky. Výsledek upravila Šedivá, která na hranici pokutového území dostala míč a druhým dotekem jej doslova uklidila po břevno.

Jakub Kowolowski, trenér: „V první třetině jsme byli velmi chaotičtí a chvílemi mi přišlo, že nevíme, kde stát. V pauze jsme si zopakovali, co bylo cílem utkání a kladli jsme důraz na větší koncentraci, lepší pohyb bez míče a přesnost v přechodu. To se nám od druhé půle dařilo plnit, dokázali jsme využít křídelní prostory i akce dotahovali do zakončení. Bylo to šesté utkání a poslední zkouška sestav. Musím konstatovat, že dvě třetiny utkání se nám povedly a i výsledek 4:0 kvituji. Jelikož Zlíchov nám o víkendu vypadl, nahradíme si to tréninkem a nyní už budeme finalizovat sestavu, věnovat se budeme přechodové, ale také před-finální fázi. Čas utíká, máme stále na čem pracovat.“

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET