5:4sn

(1:2)

1.liga dorostenek Čechy 2017/18

SK Slavia Praha

Sestava domácí: Frolíková - Maulová, Novotná, Macečková, Lišková - Lupačová, Kožíšková, Žočková - Veselá (41.Hrdličková), Kubálková (41.Kaplanová), Houbová

Sestava hosté: Zelená - Šebrlová (60.Sovany), Hrtánková, Růžičková, Prošková, Vokáčková, Hašková (41.Cibulková), Pakostová (56.Mastníková), Komárková, Hladíková, Maňová

• Branky: 40.Zelená (vlastní), 64.Kožíšková (pen.), 74.Hrdličková, 76.Novotná - 17.Vokáčková, 29., 57.Hladíková, 47.Růžičková
    Rozhodující penalta: Frolíková (Dukla)
    ŽK: Žočková, Lupačová, Kožíšková (všichni Dukla)
    Rozhodčí: Navrátilová - Šafránková, Kortanová
  • Diváci: 25

Ondřej Havlas, hlavní trenér: „Hodnocení semifinálového utkání musím rozdělit na čtyři fáze.

První poločas jsme hráli z hlubokého bloku a cílem bylo co nejdéle ubránit nerozhodný výsledek a snažit se udeřit z brejků. Velký apel byl na standardky, aby jich nebylo moc, a hlavně na soustředěnost. Bohužel oba góly v prvním poločase jsme dostali po rohovém kopu, kde jsme byli málo důrazní. Naopak také z rohu se nám podařilo snížit a dát kontaktní gól. Jinak se nám Slavii dařilo držet daleko od branky.

Prvních dvacet minut druhého poločasu byla taktika jasná. Udělali jsme dvě změny v sestavě a plošně jsme začali Slavii napadat už od brankářky, takže jsme do poločasu vlétli hodně aktivně, bohužel po jedné ztrátě šla Slavie do dvoubrankového vedení a za chvíli i do tříbrankového. V té době už jsem vnitřně moc nevěřil.

Druhých dvacet minut ale byla na hřišti jiná Dukla. Vše odšpuntovala proměněná penalta na 2:4. Poté se hra hodně vybláznila, holky hrály nadoraz, většina na hranici svých možností a byli jsme odměněni. Ještě deset minut před koncem to bylo o dva góly a holky dokázaly nemožné a vyrovnaly.

Penalty jsou už velká loterie, ale byli jsme šťastnější, pomohlo nám i břevno a jeden výborný zákrok Gábiny, poté si penaltový rozstřel sama rozhodla, takže završila heroický týmový výkon.

Chci všechny holky pochválit, že si sáhly na dno a zjistily, že se dají dát čtyři branky Slavii. Zároveň se chci dodatečně ještě jednou omluvit dámám rozhodčím, jelikož si semnou dneska užily dost a dost 😊.“