V posledním domácím zápase si Dukla poradila se Zlínem

FK Dukla Praha

29. kolo, ePojisteni.cz liga 2016/17

FC Fastav Zlín

Sestava domácí: Hruška – Kušnír, Smejkal, Šimůnek, Podaný – Marek Hanousek (C), Daniel Tetour (61. Bílovský) – Milošević (81. Olayinka), Mustedanagič, Koreš (70. Brandner) – Holenda.

Sestava hosté: S. Dostál – Matejov, Bačo, Gajič, Hubáček (87. Chwaszcz) – Janíček (C), Traoré – Blanař (62. Masař), Hellebrand (68. M. Mlýnek), Bartolomeu – Fantiš.

• Branky: 58. Holenda.
    ŽK: 82. Kušnír – 90+1. Bartolomeu.
    Rozhodčí: Nenadál – Mokrusch, Vodrážka.
  • Diváci: 1352
Závěrečné domácí utkání ročníku skončilo pro Duklu vítězně. Zlín i díky řadě absencí ve své sestavě nekladl přílišný odpor a vycházel především z dobře vystavěného bloku. Ten se Dukle podařilo překonat jednou zásluhou Jana Holendy. Domácí se tak díky zaváhání Jablonce posunuli na 7. příčku pouze o jeden bod právě za vítěze poháru.

Hodnocení trenéra:

Bohumil Páník: "V týdnu jsme ještě dohrávali finálové utkání v poháru, což si s sebou neslo nějaké důsledky. Navíc někteří hráči nebyli zdravotně v pořádku, protože ve středu jeli úplně nadoraz a hráli dokonce pod injekcemi, což logicky znamenalo, že nám vypadli pro dnešní utkání na Dukle. V současné době nám chybí 10 hráčů, díky tomu dnes nastoupili mladí kluci. Moc si jich vážím, jak dnešní zápas odmakali. Trochu jsem se bál, abychom k tomuto utkání nepřistoupili po pohárovém finále tak, že bychom dostali nějakou dardu, ale kluci to odehráli se ctí. Kvalita Dukly se dnes projevila a gól byl z jejich strany jednoznačně zasloužený."

Jaroslav Hynek: „Na začátek, bych chtěl pogratulovat trenérovi Páníkovi, za práci, kterou ve Zlíně odvádí, jak dokázal pozvednout celý tým a dovedl je v této sezóně až k vítězství v domácím poháru. Za druhé bych chtěl pogratulovat Zlínu, jak finále poháru odehráli a že se takovýto provinční klub dostal úplně nejvýš, do evropských pohárů. A za třetí bych pogratuloval Zlínu za to, jak dokázali odehrát dnešní utkání bez deseti hráčů základní sestavy. Myslím si, že zápas tím ovlivněný být mohl, ale Zlín vybudoval skvělý blok, který dokázal eliminovat naši hru. Ale jsem rád, že ne úplně stoprocentně, ale po většinu utkání ano. V prvním poločase jsme tento blok nedokázali překonat a ve druhém poločase, když se nám to podařilo, tak jsme byli v dalších fázích dost nepřesní, ale povedla se nám jedna šance, ze které jsme dali branku a dokázali zvítězit v posledním domácím utkání.“