Utkání s Mladou Boleslaví Dukla nešťastně prohrála

FK Dukla Praha

23. kolo, ePojisteni.cz liga 2016/17

FK Mladá Boleslav

Sestava domácí: F. Rada – Kušnír, Štetina, Bezpalec (64. Smejkal), Podaný – Marek Hanousek (C), Daniel Tetour, Mustedanagič (46. Juroška) – Miloševič (76. Edmond), Holenda, Olayinka.

Sestava hosté: Vejmola – Jánoš, Čmovš, Stronati, Fleišman – Takács, Levin – M. Vukadinovič, Matějovský (C) (85. Da Silva), Mareš (64. Keresteš) – Železník (77. Mebrahtu).

• Branky: 49. Olayinka (Podaný) – 45. Železník (Jánoš), 57. Podaný (Železník) (vla.).
    ŽK: 81. Podaný, 87. Juroška – 26. Mareš, 50. M. Vukadinovič, 82. Jánoš.
    Rozhodčí: Severýn – Moláček, Nádvorník.
  • Diváci: 1291
Dukla vstoupila do utkání velmi dobře a ze své herní převahy si vytvořila několik šancí, které však nedokázala proměnit v gól. Boleslav na to odpověděla klasickým "šatňákem". Domácí vyrovnali ihned po změně stran zásluhou Olayinky, ale naneštěstí si o několik minut později srazil míč do vlastní sítě Podaný a tak hosté získali všechny 3 body.

Hodnocení trenéra:

Martin Svědík: „Do utkání jsme nevstoupili moc dobře. Prvních 15 minut jsme byli nepřesní a prohrávali souboje ve středu pole. Postupem času jsme to ale zlepšili, sbírali jsme druhé míče a minimalizovali ztráty, byli jsme přesnější a vytvářeli jsme si i příležitosti i když ne úplně gólové. Hlavně jsme zjednodušili hru v křídelních stranách, což se nám vyplatilo v závěru poločasu, kdy jsme to korunovali centrem ze strany, otočením těžiště hry a gólem Železníka. Druhý poločas byl vyrovnaný. Nejprve jsme dostali zbytečný gól ze standardky, kdy jsme nepohlídali osobní bránění. Bylo pozitivní, že jsme na to reagovali tlakem, standardní situací a gólem po ní. Pak už bylo vidět, že jsme měli náročný týden, projevilo se tam trošku úterní utkání. Už to spíš bylo držení výsledku než z naší strany konstruktivní fotbal.“

Jaroslav Hynek: „Co říct k takovému prohranému zápasu. Vstoupili jsme do něj tak, jak jsme chtěli. Příprava na soupeře se v prvních 20 minutách perfektně zobrazila a měli jsme ji víc využít gólově. Šance tam na to byly a kdybychom branku dali, mohli jsme na soupeře daleko lépe přitlačit. Pak jsme začali zbytečně moc kazit, měli jsme méně odražených míčů, tak abychom mohli pokračovat ve své nátlakové hře, zápas se více vyrovnal, což soupeř korunoval brankou v poslední minutě poločasu. Začátek druhé půle byl skvělý, vyrovnali jsme a navázali na hru z prvních 20 minut a šli jsme za tím, abychom zápas otočili. Ale po takové souhře některých věcí kolem pokutového území jsme si dali vlastní gól. Jinak soupeř prakticky neměl, s výjimkou závěru utkání, vůbec nic. My jsme naopak šli za vyrovnáním, příležitosti jsme si na to vytvořili. Nicméně se nám gól dát nepodařilo a soupeř si odváží tři body a vítězství.“